MAK/Rynek Zdrowia | 13-10-2019 14:24

Szczecin: szpital kliniczny zaprasza nauczycielki na mammografię

Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie przypomina o profilaktycznych badaniach piersi i szczególnie zaprasza na nie nauczycielki.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Prezenty z okazji Dnia Nauczyciela mogą być różne - kwiaty, książki… Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie daje mieszkankom naszego regionu w prezencie szansę na zdrowie. Przypominamy o profilaktycznych badaniach piersi i szczególnie serdecznie zapraszamy na nie nauczycielki. Zorganizujemy je dowolny dzień, także sobotę, i przeprowadzimy kompleksową diagnostykę piersi dla tej grupy zawodowej - informuje szczecińska lecznica.

Rak piersi jest najczęściej występującym u kobiet nowotworem złośliwym (około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek). Ryzyko zachorowania wzrasta po 50. roku życia. W profilaktyce nowotworów piersi bardzo ważną rolę pełnią badania przesiewowe, które pozwalają na wykrycie nowotworu we wczesnym jego stadium i wdrożenie efektywnego leczenia.

Zakład Diagnostyki Rentgenowskiej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie organizuje badania mammograficzne piersi skierowane zarówno do kobiet objętych programem przesiewowym finansowanym przez NFZ (50-69 lat), jak i dwóch innych grup wiekowych: 40-49 lat oraz 70+.

Wystarczy zgłosić się wcześniej mailowo - rtg@spsk2-szczecin.pl na hasło „Mammografia dla nauczycielki”.

- Ustalimy dogodny termin. Zgłoszone panie nie muszą mieć skierowania wydanego przez lekarza specjalistę (skierowanie będzie wydawane na miejscu). Badania kobiet, które zgłoszą się do nas, przeprowadzone zostaną w ustalonych wcześniej terminach - w dni powszednie (również w godzinach popołudniowych) oraz w wyznaczone soboty - informuje szpital.