Szczecin: statuetka błogosławionego Gerarda dla Ewy Kopacz

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz została uhonorowana za wybitne osiągnięcia w ratownictwie medycznym Nagrodą Ministra Zdrowia RP im. Błogosławionego Gerarda. Nagrodę przyznano w piątek (12 października) podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego w Szczecinie.

W szczecińskich obchodach wzięło udział kilkuset ratowników medycznych z całej Polski. W trakcie piątkowej uroczystości kilkudziesięciu pracowników ratownictwa medycznego odebrało nadane przez prezydenta RP Medale za Długoletnią Służbę. Wręczono również odznaki honorowe.

Nagroda ma być wręczona marszałek w Sejmie w innym terminie. Oprócz b. minister zdrowia statuetki błogosławionego Gerarda otrzymali: prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej prof. Juliusz Jakubaszko oraz dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Roman Pałka.

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: dla instytucji i osób zarządzających, dla osób niosących posługę w systemie ratownictwa medycznego - ratownik, lekarz pielęgniarka oraz dla osób i instytucji wspierających.

Jak uzasadniał członek kapituły, przewodniczący Krajowej Sekcji Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność" Jacek Szarek, kapituła chciała uhonorować marszałek Kopacz m.in. za to, że jako szefowa resortu zdrowia wprowadziła w Polsce system ratunkowy; za jej kadencji najwięcej pieniędzy przeznaczono na jego potrzeby i to ona podjęła decyzję o jednolitej stawce za pracę karetki w całej Polsce. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH