Stowarzyszenie św. Celestyna otrzymało Europejską Nagrodę Obywatelską

Stowarzyszenie św. Celestyna - organizacja zajmująca się pomocą ludziom niepełnosprawnym - zostało uhonorowane Europejską Nagrodą Obywatelską. Wyróżnienie wręczono w poniedziałek (22 października) w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

Parlament Europejski ufundował Europejską Nagrodę Obywatelską w 2008 r., aby uhonorować Europejczyków zasłużonych w promowaniu lepszego zrozumienia i ściślejszej integracji obywateli i państw członkowskich. Nagroda przyznawana jest również ludziom i organizacjom ułatwiającym ponadnarodową współpracę w ramach Unii Europejskiej.

Stowarzyszenie św. Celestyna, które swoją siedzibę ma w Mikoszowie (Dolnośląskie), zostało uhonorowane za szczególne zasługi w niesieniu pomocy i wsparcia osobom niepełnosprawnym.

Kwestor prezydium Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer de Oedenberg podkreśliła, że jest to jedna z nielicznych europejskich placówek, która obejmuje kompleksową opieką ludzi cierpiących na schorzenia psychosomatyczne.

- W Mikoszowie dzieci i młodzież korzystają ze specjalistycznej opieki medycznej i psychologicznej. Mają możliwość kształcenia w grupach integracyjnych, rozwijania swoich umiejętności w ramach warsztatów terapii zajęciowej oraz uczestnictwa w programach aktywizacji zawodowej - mówiła europosłanka.

Odbierając wyróżnienie, prezes Stowarzyszenia św. Celestyna Krystyna Kobel-Buys podkreśliła, że rozwój organizacji byłby niemożliwy, gdyby nie praca członków jej rodzin oraz licznego grona przyjaciół tej instytucji. Wpływ na kształt działalności organizacji miały doświadczenia podobnych placówek w Holandii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH