GRUPA PTWP

Słupsk: rzecznik praw pacjentów ma dosyć skarg i rezygnuje

  • Głos Pomorza/Rynek Zdrowia
  • 13-12-2011 12:55

Edward Pokorny, rzecznik praw pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Twierdzi, że ma już dość pretensji pacjentów, skarżących się na działanie nowego szpitala.

Rezygnacja Pokornego ze stanowiska rzecznika spowodowana jest licznymi problemami, jakie pacjenci mają z uzyskaniem pomocy w nowej siedzibie szpitala.

Pokorny przyznał, że ma dość odpowiadania na ciągłe pretensje pacjentów i skargi na szpital. Czarę goryczy przelała konieczność tłumaczenia się dlaczego młody słupszczanin, przez 44 godziny czekał na operację palca przeciętego przez piłę tarczową.

Dyrekcja słupskiego szpitala jeszcze w poniedziałek po południu (12 grudnia) nie wiedziała nic o rezygnacji rzecznika. Prawdopodobnie z tego powodu, że lekarz rezygnację przesłał pocztą kurierską, a nie złożył jej osobiści.

Kierownictwo szpitala twierdzi, że doktor dobrze wypełniał swoje zadania i chce, żeby nadal pełnił dotychczasową funkcję. 

Pokorny zaznacza, że zdania nie zmieni. Funkcję rzecznika pełnił społecznie przez 2 lata.

Więcej: http://www.gp24.pl/

Czytaj więcej:    rzecznik praw pacjenta w szpitalu |  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku

PARTNER PORTALU
partner portalu rynekzdrowia.pl
reklama
Przetargi
Wyszukiwarka ofert przetargów UZP
Praca
Wyszukiwarka ofert pracy
Copyright by Rynek Zdrowia