Śląskie: ruszyła kampania na rzecz zatrudniania niepełnosprawnych

Nawet ze znacznym stopniem niepełnosprawności można efektywnie łączyć pracę zawodową z pasją i obowiązkami rodzinnymi. Przekonują o tym sami niepełnosprawni - bohaterowie kampanii pod hasłem "Nieograniczona energia do życia sprawdza się w pracy".

Akcję, której celem jest popularyzacja zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Śląskiem, rozpoczął Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

Przez cały wrzesień pięcioro niepełnosprawnych na billboardach i reklamach na wiatach przystankowych w regionie będzie przekonywało, że - mimo ograniczeń - są takimi samymi, a często nawet lepszymi pracownikami od innych.

Kampania będzie wspierana artykułami prasowymi oraz reklamą na internetowych portalach informacyjnych. W kolejnym miesiącu będzie można zobaczyć i usłyszeć spoty reklamowe w regionalnych stacjach telewizyjnych i radiowych. Pełną wiedzę na temat zatrudnienia osób niepełnosprawnych można też znaleźć na portalu internetowym www.sprawni-niepelnosprawni.pl

Rzeczniczka katowickiego WUP Paulina Cius poinformowała PAP, że rozpoczynająca się kampania promocyjna jest częścią większego projektu, finansowanego ze środków unijnych. - Chodzi o to, by zachęcić pracodawców do zatrudniania niepełnosprawnych, jak i samych niepełnosprawnych do opuszczenia czterech ścian i podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy - zaznaczyła.

Organizatorzy kampanii przypominają, że wśród wielu przedsiębiorców pokutuje przeświadczenie, iż osoba niepełnosprawna jest mniej efektywna i dyspozycyjna. Problemy z przystosowaniem dla niej miejsca pracy są często powodem odmowy zatrudnienia, nawet jeśli kwalifikacje kandydata nie budzą żadnych zastrzeżeń.

Według danych za ub. r., na 100 niepełnosprawnych Polaków, którzy mogli podjąć zatrudnienie, pracowało tylko 22. Wiedza pracodawców na temat korzyści finansowych płynących z zatrudnienia niepełnosprawnych nie jest wystarczająca, dlatego potencjał pracowniczy tej grupy osób jest nadal wykorzystywany w minimalnym stopniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH