W związku z publikacją w portalu rynekzdrowia.pl informacji pt. "NIL: Nieudana próba podniesienia składki na samorząd lekarski" (30 kwietnia 2012 r.), otrzymaliśmy pismo od rzecznika Naczelnej Izby Lekarskiej.

Uprzejmie informuję, że kwestia podniesienia składki nie była omawiana przez Naczelną Radę Lekarską.

Stwierdzenie, iż „Podczas posiedzenia z udziałem Naczelnej Komisji Rewizyjnej, przedstawicieli okręgowych komisji rewizyjnych oraz skarbników okręgowych izb lekarskich większość głosujących opowiedziała się przeciw podwyższeniu składki płaconej przez lekarzy na rzecz samorządu lekarskiego”, sugerujące, iż było to posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej, a decyzję podejmowała Naczelna Izba Lekarska, jest więc nieprawdziwe.

Ponadto wyjaśniam, iż formalne stanowisko dotyczące wysokości składki nie może być podejmowane przez Naczelną Komisję Rewizyjną. Komisja ta oraz skarbnicy izb lekarskich mogą jednak, jak każdy inny, omawiać takie sprawy, jakie uznają za aktualne.

Dlatego też zajęcie się zasadami ustalenia wymiaru składki - zaproponowane przez część członków Naczelnej Komisji Rewizyjnej - zostało omówione na posiedzeniu Komisji i opublikowane na stronie internetowej NIL jako jej informacja.

Naczelna Rada Lekarska, Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej ani Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej takiego zamiaru nie mieli, uznając, że utrzymanie składki na obecnym niskim poziomie jest właściwe, więc dyskusja na ten temat nie jest zasadna.

Katarzyna Strzałkowska
rzecznik prasowy NIL

Czytaj też: Nieudana próba podniesienia składki na samorząd lekarski

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH