Rusza 'Dzwonek na obiad' - akcja dożywiania dzieci

Rusza program "Dzwonek na obiad", dzięki któremu ok. tysiąca niedożywionych dzieci ma szansę otrzymywać ciepłe posiłki w rozpoczynającym się roku szkolnym. Organizator akcji, Fundacja "Być Bardziej", zbiera zgłoszenia o najbardziej potrzebujących uczniach.

Celem akcji "Dzwonek na obiad" jest sfinansowanie szkolnych obiadów dla dzieci z ubogich rodzin. Program realizowany będzie na terenie całej Polski do końca obecnego roku szkolnego.

Do 20 września fundacja zbiera informacje o najbardziej potrzebujących dzieciach. Niedożywione dziecko mogą zgłosić zarówno rodzice, jak i nauczyciele oraz pedagodzy. W programie mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich typów szkół: podstawowych, gimnazjalnych i średnich - wystarczy wypełnić i odesłać na adres fundacji specjalny wniosek wraz załącznikami.

Kierujący Fundacją "Być Bardziej" ks. Andrzej Sikorski chciałby, aby w ramach akcji wsparcie trafiło do przynajmniej tysiąca niedożywionych dzieci. - Głód, oprócz konsekwencji zdrowotnych, pociąga za sobą negatywny wpływ na edukację najmłodszych. Niedożywionym uczniom trudniej jest się skupić i nie są w stanie wykorzystać w pełni swoich możliwości intelektualnych. Wiemy, że zapewnienie dzieciom ciepłych posiłków daje im szansę na prawidłowy rozwój oraz efektywną naukę - wyjaśnia ks. Sikorski.

Programowi dożywiania dzieci towarzyszy akcja "Grosz do Grosza", dzięki której fundacja będzie mogła sfinansować stypendia obiadowe. W pierwszym semestrze (od 1 do 19 października) zostanie ona przeprowadzona na terenie wszystkich zgłoszonych szkół, w drugim semestrze jest ona zaplanowana od 2 do 21 marca.

Do akcji konkursowej "Grosz do Grosza" można zgłosić szkołę do 30 września. Dla szkoły, która zbierze największą kwotę w ciągu jednego semestru, organizatorzy przewidzieli nagrodę dydaktyczną, a dla wszystkich uczestniczących w akcji szkół - dyplomy z podziękowaniami. Nagroda czeka też na najbardziej aktywnego nauczyciela lub opiekuna - wyróżnienie ma zostać wręczone podczas finałowej gali na zakończenie akcji.

"Dzwonek na obiad" jest kontynuacją ubiegłorocznego programu "Nakarm Głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem". W akcji konkursowej "Grosz do Grosza", wzięło wówczas udział ponad 150 szkół, 300 nauczycieli i dyrektorów oraz prawie 900 uczniów. Dzięki zebranym środkom fundacja opłaciła około 20 tys. posiłków dzieciom i młodzieży z ponad 200 szkół z 13 województw.

Akcja jest objęta patronatem honorowym: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz 12 Kuratorów Oświaty z całej Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH