7 września w Ministerstwie Zdrowia odbyło się posiedzenie międzyresortowego zespołu podsumowujące akcję organizacji wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z rodzin poszkodowanych w trakcie powodzi, która na przełomie czerwca i lipca nawiedziła województwa południowej i południowo-zachodniej Polski.

Zespół przygotował raport końcowy, który zostanie przedstawiony premierowi.

Zainicjowana i koordynowana przez minister zdrowia akcja letnia spotkała się z niezwykle szybkim odzewem wielu instytucji i organizacji, co pozwoliło na rozpoczęcie turnusów wypoczynkowych z udziałem pierwszych grup dzieci i młodzieży z terenów popowodziowych już od 5 lipca. W ciągu całych wakacji wypoczynek zorganizowany w ramach działalności zespołu międzyresortowego objął 1036 dzieci, w tym: 201 dzieci z województwa dolnośląskiego, 442 dzieci z województwa małopolskiego, 167 dzieci z województwa opolskiego, 226 dzieci z województwa podkarpackiego.

Dzieci uczestniczące w akcji przebywały na bezpłatnych dwutygodniowych turnusach w ośrodkach posiadających bardzo dobrą infrastrukturę wypoczynkową, doświadczoną kadrę pedagogiczną wspieraną przez psychologów oraz zapewniających dostosowany do potrzeb podopiecznych program pobytu. Każdej z grup towarzyszył również opiekun - nauczyciel ze społeczności lokalnej, z której pochodzą dzieci.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje niezwykłe zaangażowanie przy organizowaniu wypoczynku wakacyjnego ze strony Związku Harcerstwa Polskiego, marszałka województwa kujawsko - pomorskiego oraz Caritasu, którzy jako pierwsi w gronie blisko stu podmiotów zgłosili się z propozycją współpracy w ramach akcji pomocowej.

W ślad za inicjatywą zespołu międzyresortowego i współpracujących z nim podmiotów również inne instytucje podjęły się zadania przygotowania wypoczynku wakacyjnego dla dzieci z terenów dotkniętych skutkami powodzi. Pozwoliło to w sumie na zorganizowanie bezpłatnych wakacji dla blisko 3 tysięcy dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH