Rekrutują biegaczy do maratonu "Global Heroes" W ciągu 10 lat trasy biegów prowadzące przez Minneapolis i St. Paul ukończyło 234 biegaczy z różnymi schorzeniami. Fot. Raúl González/Flickr CC BY 2.0 (zdj. ilustracyjne)

Rozpoczęto przyjmowanie z głoszeń biegaczy korzystających z technologii medycznych do corocznego maratonu "Global Heroes". Wybrane osoby w październiku 2016 roku pobiegną w wyścigu Medtronic Twin Cities Marathon lub Medtronic TC 10 Mile odbywającym się w amerykańskim MInneapolis.

Każdego roku w październiku, począwszy od 2006 roku, Fundacja Medtronic oraz organizacja Twin Cities in Motion umożliwiają pacjentom z całego świata przyjazd do Minnesoty i dołączenie do drużyny biegaczy korzystających z technologii medycznych. Jako zespół biegaczy "Global Heroes" mają oni możliwość wzięcia udziału w wyścigu Medtronic Twin Cities Marathon lub Medtronic TC 10 Mile. Medtronic Twin Cities Marathon jest jednym z dziesięciu największych maratonów w USA.

W ciągu 10 lat trasy biegów prowadzące przez Minneapolis i St. Paul ukończyło 234 biegaczy
z różnymi schorzeniami. Reprezentowali oni 34 kraje. Uczestnicy inicjatywy udowadniają, że aktywne życie w trakcie i po chorobie jest możliwe. Dzięki nim można się przekonać, jak duże znaczenie ma dostęp do opieki zdrowotnej wysokiej jakości.

Do zespołu "Global Heroes" mogą zostać zakwalifikowani biegacze, którzy korzystają z urządzeń medycznych, terapii lub procedur w leczeniu chorób serca, udaru mózgu, cukrzycy, raka, przewlekłego bólu, schorzeń neurologicznych lub kręgosłupa, otyłości, zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz chorób urologicznych. Nie ma ograniczeń w zakresie producenta terapii lub procedury, z której korzystają uczestnicy - podaje Fundacja w informacji dla prasy.

- Członkowie zespołu "Global Heroes" są reprezentantami wszystkich pacjentów, którzy otrzymali szansę aktywnego życia mimo choroby. Dzieląc się ze światem niezwykłymi historiami uczestników akcji, mamy nadzieję edukować, inspirować i zachęcać ludzi do podejmowania działań w trosce o własne zdrowie - mówi Jacob Gayle, wiceprezes Fundacji Medtronic.

Tegoroczna edycja Medtronic Twin Cities Marathon Weekend odbędzie się 7-9 października. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje o "Global Heroes" 2016 są dostępne na stronie www.medtronic.com/globalheroes. Termin składania zgłoszeń upływa 6 maja 2016 r.

Komitet Twin Cities in Motion wybierze maksymalnie 25 osób do zespołu "Global Heroes" 2016. Do udziału mogą się zgłaszać osoby z określonymi schorzeniami. Wnioskodawcy muszą zaświadczyć, że na udział w wyścigu zgodzili się ich lekarze.

Wybrani biegacze otrzymają pakiet startowy wyścigu Medtronic Twin Cities Marathon lub Medtronic TC 10 Mile dla siebie i gościa oraz pakiet podróżny, który obejmuje przelot, zakwaterowanie oraz szereg imprez dla członka zespołu "Global Heroes" i gościa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH