Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Katowicach: Brylantowy Lider Ochrony Zdrowia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach otrzymało tytuł Brylantowego Lidera w Ochronie Zdrowia w konkursie organizowanym przez Komitet Naukowy Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach działa od 1948 r. Jest największą placówką służby krwi w kraju - rocznie około 100 tys. osób oddaje krew w tym ośrodku. Centrum zaopatruje w krew i jej składniki 125 szpitali i klinik województwa śląskiego. Prowadzi liczne działania promujące oddawanie krwi i szpiku kostnego, prowadzi bank tkanek, który jest najnowocześniejszą tego typu jednostką w Europie.

W kategorii „Innowacyjne pomysły w ochronie zdrowia” wyróżniono: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu za inicjowanie i realizowanie programu Zintegrowanego Centrum Medycyny Sercowo-Naczyniowej (Złoty Lider); Centrum Badań DNA z Poznania (Srebrny Lider) i Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer (Brązowy Lider) za wyznaczanie nowych standardów (np. wprowadzenie systemu kart pacjentów) i wysoki poziom działań.

W kategorii „Promocja zdrowia” za liczne działania promujące badania profilaktyczne i zdrowy tryb życia, postawy prozdrowotne, a także działania edukacyjne, wyróżniono: Fundację SOS Życie (Złoty Lider); szefową Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Programy Profilaktyczne z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Jolantę Kotowską (Srebry Lider) oraz Samodzielny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz (Brązowy Lider).

W kategorii „Skuteczne zarządzanie” wyróżniono: dyrektora Szpitala Św. Zofii w Warszawie Wojciecha Puzynę (Złoty Lider), szefa Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka, dr. Marka Nikiela (Srebrny Lider), a także dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Łodzi dr. Roberta Starca (Brązowy Lider).

W kategorii „Działalność na rzecz pacjenta” tytuły liderów otrzymali: Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego w Krakowie (Złoty Lider); Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku za projekt "Widok na przyszłość", w ramach którego przeprowadzane są badania oczu dzieci w całym woj. podlaskim (Srebrny Lider), a także Samodzielny Specjalistyczny Zespół Opieki nad Matką i Dzieckiem w Opolu, m.in. za prężnie działającą szkołę rodzenia (Brązowy Lider).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH