PAP/Rynek Zdrowia | 01-04-2019 19:35

Prezydent dziękuje lekarzom z Siedlec za uratowanie życia Wojciecha Kudelskiego

Prezydent Andrzej Duda wyraził w poniedziałek (1 kwietnia) wdzięczność lekarzom ze szpitala w Siedlcach za uratowanie życia byłemu prezydentowi tego miasta Wojciechowi Kudelskiemu.

- Jestem ogromnie wdzięczny lekarzom z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach - mówił prezydent Andrzej Duda. Fot. Archiwum

Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego (woj. lubuskie). Podczas przemówienia nawiązał m.in. do ataku na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego, do którego doszło tego dnia rano. Samorządowiec został ugodzony ostrym narzędziem i z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie przebył operację. Dyrektor ds. medycznych Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski poinformował po południu, że stan zdrowia Kudelskiego ustabilizował się.

- Jak państwo wiecie, doszło dzisiaj do niezwykle dramatycznego wydarzenia - dzisiaj rano były prezydent Siedlec, starszy pan, został ugodzony nożem przez napastnika, który został zatrzymany - powiedział prezydent. Podkreślił, że Wojciech Kudelski czuje się coraz lepiej.

- Jestem ogromnie wdzięczny lekarzom z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, za to, że uratowali mu życie, za to, że zadziałali w porę - chirurgom, którzy wykazali się wielkim kunsztem, ratując go przed śmiercią - mówił Andrzej Duda.

Jak dodał, "drugie tragiczne wydarzenie, mające miejsce w naszym kraju w ciągu dosłownie kilku miesięcy: napad na człowieka, który pełnił funkcję publiczną, dzięki Bogu, nie zakończyło się śmiercią". W styczniu od ciosów nożem zginął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W poniedziałek wczesnym popołudniem funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 r. został wybrany radnym sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS.