Poznań: kryminalny chat story ma pomóc zbudować Dom Autysty Poznań: kryminalny chat story ma pomóc zbudować Dom Autysty. Fot. Archiwum

Mroczne opowiadanie interaktywne w formie chat story oraz książka „Trupów Hurtowo Trzech” z opowiadaniami kryminalnymi czołowych polskich mistrzów gatunku, mają wspomóc budowę pierwszego w Wielkopolsce Domu Autysty.

Interaktywna akcja #jesteswplatany promuje książkę "Trupów Hurtowo Trzech". Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na stworzenie pierwszego w regionie Domu Autysty.

Akcję organizuje Fundacja Dom Autysty, którą założyła grupa rodziców dzieci związanych z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Z. Tylewicza w Poznaniu. Głównym celem fundacji jest zabezpieczenie przyszłości niesamodzielnych autystycznych dzieci, przede wszystkim po śmierci rodziców.

Fundacja chce stworzyć w Poznaniu placówkę, w której osoby dorosłe z autyzmem będą miały zapewnione miejsce zamieszkania wraz z opieką, której potrzebują. Jak informują członkowie fundacji, władze Poznania zadecydowały o przekazaniu w dzierżawę wieczystą działki pod budowę Domu Autysty. Aby ubiegać się o dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej, fundacja musi zgromadzić 15 proc. wkładu własnego.

- W budynku znajdzie się także 11 mieszkań, w których w przyszłości zamieszkają najstarsi uczniowie szkoły dla dzieci z autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zbigniewa Tylewicza. Na początku będą to mieszkania treningowe. W Poznaniu nie ma takich mieszkań dla niesamodzielnych osób z autyzmem - mówią rodzice dzieci z autyzmem.

Fundacja poza dorocznymi aukcjami dzieł sztuki i cyklicznymi zbiórkami funduszy na ten cel, postanowiła wydać książkę zatytułowaną "Trupów hurtowo trzech". W pracę nad stworzeniem zbioru opowiadań kryminalnych zaangażowali się czołowi polscy mistrzowie gatunku - Piotr Bojarski, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Michał Larek, Bohdan Głębocki, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Joanna Opiat-Bojarska, Olga Rudnicka oraz Marcin Wroński. Książkę wydało wydawnictwo Media Rodzina, a dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany Fundacji. Premiera publikacji odbędzie się 22 września w trakcie poznańskiego Festiwal Kryminału Granda.

Akcję zbiórki na rzecz Domu Autysty wspiera także mroczne opowiadanie interaktywne w formie chat story. Jak tłumaczyła PAP Aleksandra Maniakowska-Nosek z agencji Kreatik, która przygotowała akcję bezpłatnie, "jedno z opowiadań, jakie znalazło się w książce pt. Czwarty zabójca Michała Larka, stało się inspiracją do stworzenia innowacyjnego narzędzia, które jest dostępne na stronie jesteswplatany.pl".

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH