Poznań: Fundacja "Redemptoris Missio" zaprasza na uroczysty koncert Fot. mat. prasowe Fundacji "Redemptoris Missio"

W niedzielę (8 kwietnia) w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o godz. 17.00 odbędzie się uroczysty koncert charytatywny Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Koncert jest wyrazem podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, sponsorów oraz sympatyków Fundacji.

Muzycznym gospodarzem koncertu będzie Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych pod batutą majora Pawła Joksa.

Podczas koncertu zostanie wręczony Medal "Tym, którzy czynią dobro", corocznie przyznawany przez radę fundacji osobom, które w istotny sposób przyczyniły się dla jej działalności. W tym roku medal otrzyma siostra Dariana Jasińska ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, pracująca w Kenii. To dzięki jej staraniom i współpracy fundacji z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, powstał "Dom z Marzeń", w którym znalazło schronienie i dostęp do opieki medycznej około setki dzieci. To dzieci pochodzące z niepełnych rodzin, zaniedbane i często niedożywione - podaje w informacji dla mediów Justyna Janiec-Palczewska, prezes zarządu Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio".

Siostra Dariana Jasińska od szesnastu lat przebywa na misji w Kithatu w Kenii. Pod jej kierownictwem pracowała w Kenii dwójka wolontariuszy Fundacji "Położna w Afryce" Ewelina Walkowiak i Artur Chmielewski. Przez blisko rok pomagali siostrze prowadzić tamtejszy ośrodek zdrowia.

W trakcie przerwy w koncercie będzie można zobaczyć wystawę zdjęć pt. "Niesiemy nadzieję" oraz fotografie przedstawiające życie i pracę ojca Mariana Żelazka, który będąc lekarzem przez lata pracował w Indiach w ośrodku dla trędowatych.

Na koncercie zostanie zaprezentowana również książka wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Medycznego pt. "Medycy na misjach". Książka powstała pod redakcją Jerzego Marcinkowskiego, napisali ją wolontariusze fundacji Justyna Janiec-Palczewska, Miłosz Jakubek, Jacek Jarosz i Bartosz Mroczyk. Książka zawiera wywiady z wolontariuszami, którzy pracowali na misjach medycznych.

Podczas koncertu wolontariusze fundacji kwestują na pomoc medyczną w Kamerunie.

Honorowym patronatem objęli wydarzenie arcybiskup Stanisław Gądecki, prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz prof. Andrzej Lesicki, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" powstała w Poznaniu w 1992 r. przy Klinice Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych ówczesnej Akademii Medycznej w Poznaniu. Powołano ją w celu stworzenia profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. Fundacja organizuje m.in. wysyłanie do pracy na misjach polskich lekarzy i pielęgniarek oraz wysyłkę leków, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego.

Więcej o działalności Fundacji "Redemptoris Missio" na: www.medicus.ump.edu.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH