Poznaliśmy laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2014

Podczas Gali wieńczącej pierwszy dzień X Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 23-24 października 2014 r.), już po raz dziewiąty uroczyście wręczyliśmy Portrety Polskiej Medycyny. Główny laur - tytuł Lidera Rynku Zdrowia - zdobyły Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA.

W redakcyjnym głosowaniu zespołów dziennikarskich miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia, po tradycyjnie długich i emocjonujących obradach - wybrani zostali laureaci w siedmiu kategoriach Portretów: Menedżer Rynku Zdrowia, Podmioty Publiczne, Podmioty Niepubliczne, Lekarz Rynku Zdrowia, Wydarzenie, Osobowość i Lider Rynku Zdrowia.

Tegoroczna Gala miała szczególny charakter. W trakcie uroczystości nie tylko wręczyliśmy Portrety Polskiej Medycyny 2014, ale także gościliśmy dotychczasowych laureatów, tworząc - dosłownie i w przenośni - Portret Dziesięciolecia.

Retransmisja Gali (TV): www.rynekzdrowia.pl

Oto wszyscy laureaci Portretów Polskiej Medycyny 2014 oraz uzasadnienia werdyktu:

Lider Rynku Zdrowia 2014: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA.
Miarą osiągnięć Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych jest nie tylko sukces rynkowy wyrobów medycznych i usług, globalny zasięg Spółek TZMO oraz inwestycje w kilkunastu krajach. Bardzo istotna w strategii rozwoju oraz w misji Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych jest także działalność edukacyjna Fundacji TZMO Razem Zmieniamy Świat, skierowana do personelu medycznego, terapeutycznego i opiekuńczego, w zakresie opieki długoterminowej i pomocy społecznej. W 2001 r. TZMO uruchomiły Szpital Matopat - jeden z pierwszych w kraju, zbudowany od podstaw niepubliczny szpital wieloprofilowy. 

Menedżer Rynku Zdrowia 2014: dr Marian Przylepa, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie obchodzi w tym roku swoje 50-lecie. Od ponad 30 lat Szpitalem sprawnie zarządza dr Marian Przylepa (co jest prawdopodobnie rekordem Polski...) - lider wielu zmian w tej placówce. Dyrektor Marian Przylepa w dużej mierze przyczynił się m.in. do uzyskania przez SPSK 4 licznych nagród, wyróżnień i certyfikatów. Szpital jest w dobrej sytuacji finansowej, inwestuje w swój rozwój; co najważniejsze - cieszy się świetną opinią wśród Pacjentów.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH