Poznaliśmy laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2012

Podczas Gali wieńczącej pierwszy dzień VIII Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 24-25 października), już po raz siódmy uroczyście wręczyliśmy Portrety Polskiej Medycyny 2012. W redakcyjnym plebiscycie przyznaliśmy także dwa specjalne wyróżnienia - Dobre Strony Rynku Zdrowia.

W redakcyjnym głosowaniu zespołów dziennikarskich miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia, po tradycyjnie długich i emocjonujących obradach - wybrani zostali laureaci w pięciu kategoriach Portretów: Menedżer (placówki publiczne i niepubliczne), Lekarz, Wydarzenie i Lider Rynku Zdrowia.

Główny laur - Portret w kategorii Lider Rynku Zdrowia - otrzymały Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, American Heart of Poland S.A. Dobre Strony Rynku Zdrowia odebrali: Marek Nowicki, dziennikarz Faktów TVN oraz - w imieniu Starostwa Powiatowego w Żywcu - Andrzej Kalata, wicestarosta żywiecki.

Oto wszyscy laureaci siódmej edycji Portretów Polskiej Medycyny oraz fragmenty uzasadnień werdyktu:

• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne): Andrzej Sapiński, dyrektor Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku.

Kierowany przez dyrektora Andrzeja Sapińskiego Szpital w Lęborku nie ma żadnych zobowiązań wymagalnych, zachowuje płynność finansową. Jesienią 2011 r. uzyskał certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia. Placówka w 2011 r. znalazła się bardzo wysoko w „Złotej Setce” Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali, bo na 13. miejscu; w klasyfikacji dotyczącej zarządzania, lęborski szpital uzyskał więcej punktów, niż kilka placówek z pierwszej „10” tego ogólnopolskiego zestawienia najlepszych publicznych szpitali w kraju.

• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne): Marcin Kuta, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Szczeklika w Tarnowie.
Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie jest najwyżej notowanym wśród małopolskich szpitali w ubiegłorocznej „Złotej Setce” Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali. Na szczególną uwagę zasługują nie tylko dobre wyniki finansowe, ale i liczne inwestycje w tarnowskim szpitalu. Wysoką jakość świadczonych w szpitalu usług potwierdza m.in. uzyskany w październiku 2011 r. certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia. Dyrektor Marcin Kuta ma na swoim koncie wiele dokonań w zakresie zarządzania, m.in.: współorganizowanie instytucji ubezpieczenia zdrowotnego w Małopolsce.

• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki niepubliczne): Dariusz Kostrzewa, prezes zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Malborku.
Prezes Dariusz Kostrzewa jest współautorem przekształcenia publicznego szpitala w Malborku w spółkę komunalną w 2007 roku. Przeprowadził szpital nie tylko przez komercjalizację, ale i udane połączenie z placówką w Nowym Dworze. Malbork przywoływany jest obecnie w branżowych dyskusjach jako przykład wzorcowego przekształcenia SPZOZ-u i fuzji z mniejszą jednostką. Przed zmianą formy prawnej szpital borykał się z ponad 30-milionowym zadłużeniem. Dzisiaj placówka w Malborku nie ma problemów finansowych oraz cieszy się bardzo dobrą opinią wśród pacjentów.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH