Gala XII Forum Rynku Zdrowia: Laureaci Portretów Polskiej Medycyny (relacja wideo) Laureaci Portetów Polskiej Medycyny 2016; FOT. PTWP

W środę, 26 października, podczas Gali wieńczącej pierwszy dzień XII Forum Rynku Zdrowia, poznaliśmy Laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2016 - wyróżnień już od jedenastu lat przyznawanych w redakcyjnym głosowaniu przez dziennikarzy miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

Portrety zostały wręczone w sześciu kategoriach:
• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne)
• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki niepubliczne)
• Wydarzenie Rynku Zdrowia
• Lekarz Rynku Zdrowia
• Osobowość Rynku Zdrowia
• Lider Rynku Zdrowia

Poniżej relacja wideo z Gali XII Forum Rynku Zdrowia i wręczenia Portretów Polskiej Medycyny 2016.

 

Oto wszyscy Laureaci Portretów Polskiej Medycyny 2016 oraz uzasadnienia werdyktu.

• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne): gen. bryg. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
Gen. bryg. prof. Grzegorz Gielerak nie tylko sprawnie kieruje od 2007 roku jednym z największych szpitali w kraju - Wojskowym Instytutem Medycznym - ale też organizuje liczne konferencje i warsztaty naukowe, między innymi z zakresu medycyny pola walki oraz medycyny ratunkowej. Jednym z takich ważnych przedsięwzięć była TacMed-WIM - I Konferencja z Zakresu Medycyny Pola Walki. W tej dziedzinie Profesor Grzegorz Gielerak jest niekwestionowanym autorytetem. Jest też laureatem prestiżowej nagrody Buzdygana za „pełnienie roli katalizatora dynamicznych, pozytywnych zmian w Wojskowym Instytucie Medycznym oraz podejmowanie działań zmierzających do usprawnienia systemu bezpieczeństwa medycznego państwa”.

• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki niepubliczne): Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Grupy Lux Med.
Kierując od 2007 roku Grupą LUX MED Anna Rulkiewicz dowiodła, że bardzo sprawne zarządzanie największą siecią prywatnych placówek medycznych w Polsce można połączyć z wyjątkową aktywnością w publicznej debacie nad funkcjonowaniem systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju.  Inspirująca aktywność Prezes Anny Rulkiewicz od lat jest doceniana przez szeroko rozumiane środowisko związane z ochroną zdrowia. Anna Rulkiewicz jest prezesem Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej. W 2016 r. została powołana przez Ministra Zdrowia do Rady ds. Zdrowia Publicznego. Uczestniczy również w pracach zespołu ds. usług publicznych w ramach Rady Dialogu Społecznego. W lipcu 2016 roku została wiceprezydentem Pracodawców RP.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH