Poszukują lekarzy do pracy na misjach humanitarnych PCPM poszukuje lekarzy do pracy na misjach humanitarnych. Fot. archiwum

Zespół Ratunkowy PCPM ogłasza nabór lekarzy: internistów, ginekologów, laryngologów, neonatologów, chirurgów ortopedów i pediatrów, którzy wzmocnią Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej w działaniach humanitarnych i kryzysowych na całym świecie.

Do ogólnopolskiego procesu rekrutacji zaproszeni są wszyscy, którzy gotowi są do wyruszenia z pomocą medyczną w ciągu 24 godzin w dowolne miejsce na świecie, dotknięte klęską żywiołową bądź innym kryzysem humanitarnym.

Rekrutacja trwa do 12 września. Terenowy test sprawdzający odbędzie się 2-4 października.

Więcej szczegółów na www.pcpm.org.pl oraz profilach społecznościowych Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Zespół Ratunkowy PCPM jest grupą doświadczonego personelu medycznego, strażaków, oraz ratowników GOPR. Został stworzony z myślą o niesieniu pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, takich jak trzęsienia ziemi lub huragany.

Zespół składa się z ponad 50 ratowników medycznych i lekarzy, z których wielu ma doświadczenie w pracy w krajach Afryki i Azji. Zespół Ratowników do tej pory niósł pomoc m.in. w Sudanie Południowym, Gruzji, na Ukrainie, w Bośni i Hercegowinie oraz w Libanie i w Nepalu.

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), specjalizuje się w udzielaniu pomocy rozwojowej, humanitarnej i ratunkowej poza granicami Polski.

Jak podano w informacji dla prasy, PCPM jest jedną z największych polskich organizacji pożytku publicznego niosących pomoc poza granicami Polski, która dzięki finansowaniu z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz sponsorów prywatnych w 2014 r. prowadziła projekty pomocowe w ośmiu krajach na łączną sumę ponad 13 mln zł.Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH