Polscy lekarze nominowani do światowej nagrody w zakresie leczenia ran

Pierwsze nominacje do nagrody LINK® Award firmy PAUL HARTMANN we współpracy z Journal of Wound Care. Nagroda przyznawana jest za osiągnięcia naukowe w zakresie klinicznego zastosowania metod leczenia ran.

  • Dwunastu nominowanych do nagrody za wyjątkowy wkład dla rozwoju wiedzy o leczeniu ran wyłoniono spośród kilkudziesięciu zgłoszeń z 25 krajów całego świata
  • Nazwiska laureatów ogłoszone zostaną podczas inauguracyjnego kongresu LINK® Wound Healing Congress, w dniu 19 września, w Belfaście

Heidenheim, Niemcy - 4 września, 2017 - Firma Paul Hartmann, we współpracy z Journal of Wound Care (JWC), ogłosiła dzisiaj listę osób nominowanych do przyznawanej po raz pierwszy nagrody LINK® Award - honorującej wyjątkowy wkład dla rozwoju wiedzy o leczeniu ran.

LINK® to oficjalna sieć rozwoju zawodowego, stworzona przez departament Wound Management firmy Hartmann. Nazwa LINK® nawiązuje do pierwszych liter słów: Learn. Inform. Network. Knowledge oraz odwołuje się do globalnej spuścizny firmy HARTMANN w dziedzinie leczenia ran, opieki zdrowotnej i długoletniej współpracy międzynarodowej.

"Dzisiejsze metody leczenia ran oparte są na wieloletnich badaniach oraz wykonywanej z pasją pracy klinicznej" mówi profesor Hans Smola, Dyrektor Medyczny firmy PAUL HARTMANN. "LINK® Award to nagroda honorująca klinicystów, którzy wybierają najbardziej efektywne metody leczenia ran oraz biorą aktywny udział w promowaniu wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk."

Sześć nominacji przyznano w kategorii leczenia ran z wykorzystaniem terapii podciśnieniowej (NPWT), oraz kolejnych sześć w kategorii leczenia ran z wykorzystaniem zaawansowanych opatrunków specjalistycznych. Dwunastkę nominowanych wybrano spośród kilkudziesięciu zgłoszonych prac, opierając się o metodologię naukową oraz uwzględniając wpływ prac na pokonywanie aktualnych wyzwań w dziedzinie leczenia ran, jakimi są odleżyny oraz biofilm.

Do nagrody LINK® Award nominowano następujące osoby:

  • w kategorii leczenia ran z wykorzystaniem zaawansowanych opatrunków specjalistycznych - Matthew Malone i inni (Australia); Chloe Cara (Australia); Jacek Mikosiński (Polska); Paul Chadwick i inni (Wielka Brytania); Marcin Malka i inni (Polska); Michaela Kaiser i inni (Szwajcaria).
  • w kategorii podciśnieniowej terapii ran - Marie-Christine Plancq i inni (Francja); Alicia Mettoudi i inni (Francja); Istvan Klemencsics i inni (Węgry); Guillaume Maxant i inni (Francja); Dominik Walczak i inni (Polska).
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH