Polonijne wsparcie dla dziecięcych hospicjów w Polsce W trakcie dwóch poprzednich akcji członkowie Unii zebrali ponad 263 tys. dolarów dla dziecięcych hospicjów w kraju. Fot. archiwum

Założona w Nowym Jorku Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFCU) wspólnie z Fundacją Uśmiechu Dziecka kontynuuje pomoc dla dziecięcych hospicjów w Polsce. Gromadzi też fundusze dla najmłodszych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji w Ameryce.

Jak powiedział PAP dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski, obydwie polonijne instytucje prowadzą tę akcję już po raz trzeci. W trakcie dwóch poprzednich członkowie Unii zebrali ponad 263 tys. dolarów. Kwota w całości została przekazana hospicjom i Fundacji Uśmiechu Dziecka.

W tym roku akcja zasili Hospicjum Alma Spei w Krakowie, wskazane przez pierwszą damę RP Agatę Kornhauser-Dudę, oraz hospicja w Rzeszowie i Białymstoku, które Unia wspiera po raz drugi.

- Zbiórkę rozpoczęliśmy po Święcie Dziękczynienia i potrwa ona do 14 stycznia przyszłego roku, więc jest jeszcze dużo czasu, aby wziąć w niej udział. Jestem przekonany, że także w trzeciej edycji "Świątecznego Uśmiechu Dziecka" członkowie naszej Unii i Polonia udowodnią, że mają wielkie serca, a dzięki ich hojności na wielu twarzach potrzebujących dzieci zagości uśmiech - dodał Chmielewski.

Według PSFCU w ciągu pierwszych czterech dni tegorocznej zbiórki członkowie Unii przekazali ponad 18 tys. dolarów. Hospicjum rzeszowskie otrzyma z tej kwoty 7 157 dolarów, białostockie 6 525, a krakowskie 2 965. Kasa Fundacji Uśmiechu Dziecka wzbogaci się o 1 490 dolarów.

W związku z akcją Fundacja Uśmiechu Dziecka otworzyła w polonijnej unii kredytowej cztery oddzielne konta, na które można kierować wpłaty.

- Okres Bożego Narodzenia jest najlepszym czasem na pomoc dla potrzebujących i chorych dzieci i będziemy wdzięczni za każdą ofiarowaną kwotę. Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwa hojności wywołamy świąteczny uśmiech na wielu dziecięcych twarzach - zachęcają do ofiarności inicjatorzy zbiórki.

Podkreślają, że w dwóch poprzednich edycjach członkowie Unii ofiarowali łącznie 263 310 dolarów. Fundusze w całości trafiły do obdarowanych instytucji, gdyż PSFCU nie pobrało żadnych kosztów zbiórki ani transferu.

Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie dzięki 54,8 tys. dol. m.in. dokończyło rozbudowę.

- W naszym hospicjum stacjonarnym kompleksową opiekę mogą otrzymać dzieci skierowane z dowolnego miejsca w Polsce. Cieszymy się, że możemy teraz pomagać większej liczbie potrzebujących rodzin i jednocześnie dziękujemy, że w osiągnieciu tego celu pomogła nam Państwa pomocna dłoń - napisała w liście do PSFCU Edyta Dedek z rzeszowskiej instytucji.

Do fundacji Pomóż Im z Białegostoku przekazano prawie 47 tys. dolarów na zakup nowoczesnego aparatu USG.

Pozostałe fundusze zgromadzone przez Unię w dwóch poprzednich zbiórkach, ponad ćwierć miliona dolarów, trafiły na konta Fundacji Uśmiechu Dziecka, hospicjum dla dzieci Gajusz w Łodzi, hospicjum im. błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie oraz Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. Ks. Józefa Tischnera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH