Człowiek szczęśliwy cieszy się także lepszym zdrowiem od tego, kto szczęśliwym nie jest. Nie trzeba Hipokratesa, by wiedzieć, że optymiści żyją dłużej i zdrowiej. TNS OBOP latem przeprowadził badania wśród polskich kobiet, sprawdzając, czy i w jakim stopniu zadowolone są z życia.

Okazuje się, że wbrew stereotypom, polskie kobiety są z niego zadowolone. Uważają się za rodzinne i pracowite, chętnie pomagają innym, są towarzyskie i chcą uczestniczyć w kulturze – tak najczęściej Polki opisują same siebie.

Aż 94 proc. spośród badanych uważa się za kobiety rodzinne, a 91 proc. twierdzi, że w przyszłości najważniejsza będzie dla nich właśnie rodzina. Najlepszym sposobem na stres i napięcie, jest zdaniem badanych, jest spotkanie z kimś bliskim, sprzątanie (po 35 proc.), słuchanie muzyki (27 proc.) oraz oglądanie telewizji (21 proc.).

Badane Polki dużą wagę przywiązują do wyglądu zewnętrznego i chcą się podobać mężczyznom – 65 proc. ankietowanych jest zadowolone z tego, jak wygląda, a 55 proc. nic nie chciałoby w sobie zmienić. Jeśli kobiety zdecydowałyby się jednak zmodyfikować coś w swoim wyglądzie, najczęściej byłoby to zrzucenie zbędnych kilogramów (24 proc. wskazań). Polki dbają o siebie stosując kosmetyki (69 proc.), chodząc do fryzjera (64 proc.) oraz wysypiając się (42 proc.).

TNS OBOP zapytał kobiety również o satysfakcję ze swojego życia. 44 proc. ankietowanych pań odpowiedziało, że jest z niego zadowolone, a jedynie 2 proc. spośród ankietowanych wskazało na zdecydowane niezadowolenie z sytuacji, w jakiej się obecnie znajduje. 28 proc. kobiet wierzy w jeszcze lepszy los, uznając poprawę życia w przyszłości za prawdopodobną. Zmiany na lepsze określa jako umiarkowanie prawdopodobne aż 60 proc ankietowanych.

TNS OBOP badał opinie kobiet na temat współczesnej kobiecości na reprezentatywnej 300-osobowej grupie Polek w wieku 25-45 lat za pomocą standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, przeprowadzanych w domach respondentek. Wywiady przeprowadzano na terenie całej Polski. Badanie zrealizowano na zlecenie jednego z producentów preparatów  multiwitaminowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH