Policz się z cukrzycą - biegiem i toastem tranem 5000 osób wsparło WOŚP

Pięć tysięcy osób wsparło w stolicy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy udziałem w biegu "Policz się z cukrzycą". Ciesząc się z pokonania dystansu 5 km przy mroźnej pogodzie, na mecie pod Pałacem Kultury i Nauki wznosili toast tranem z dorsza arktycznego.

Jak poinformowali organizatorzy, za każdy wypity kieliszek norweskiego tranu producent przeznaczy złotówkę na rzecz WOŚP.

Jak podkreślił Dariusz Pawelec z agencji Sport Evolution, dyrektor imprezy, a przed laty czołowy w kraju średniodystansowiec, niedzielny bieg był wyjątkowy.

- Nie było w nim nagród dla najlepszych, obsługi sędziowskiej czy pomiaru czasu, nikt nie notował miejsc na mecie, a pakiet startowy w liczbie 5000 sztuk rozszedł się w niespełna dwa tygodnie. 7 grudnia wyczerpał się limit - zaznaczył.

Głównym trofeum WOŚP Jerzy Owsiak uhonoruje wieczorem zwycięzcę tak reklamowanego wcześniej konkursu: "Wyróżnij się z tłumu! Pobiegnij w najbardziej odjechanym, oryginalnym, wyróżniającym się nakryciu głowy". Zwycięzcą został Piotr Dąbrowski, któremu "rosło drzewo". Drugie miejsce jury przyznało ubiegłorocznej triumfatorce, Lidii Kozłowskiej, mającej prezenty pod choinkę.

Najszybciej dystans 5 km pokonał pochodzący ze Szczytna 36-letni Krzysztof Siepioła, obecnie mieszkaniec stolicy. Zasłynął w lekkoatletycznym środowisku w 2000 roku, kiedy to jako amator zajął 10. miejsce w mistrzostwach Polski w maratonie.