Polacy częściej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej

Badani opinii publicznej wskazują, że Polacy w większym stopniu akceptują zabiegi medycyny estetycznej, a same zabiegi budzą coraz mniej kontrowersji.

Z badania opinii publicznej „Medycyna estetyczna - znajomość, wiedza, korzystanie, wizerunek"  oraz sondażu zrealizowanego równolegle przez G-Communications Consultants wśród lekarzy zajmujących się zabiegami medycyny estetycznej wynika, że wiedza Polaków o medycynie estetycznej jest zaskakująco dobra: aż 2/3 badanych zetknęło się z tym pojęciem, lubi czytać lub rozmawiać na ten temat.

Istotny jest również fakt, że już co trzeci Polak zna kogoś  w swoim otoczeniu, kto korzystał z zabiegów medycyny estetycznej.

Połowa respondentów badania uważa, że zabiegi medycyny estetycznej to nic wstydliwego, natomiast aż 2/3 badanych zaakceptowałoby decyzje bliskiej im osoby o skorzystaniu z usług medycyny estetycznej. Blisko co szósty Polak i co piąta Polka deklaruje pełną otwartość, jeśli chodzi o poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej.

Wyniki te pokazują, że obszar medycyny estetycznej nie jest już odbierany jako tabu.

W zabiegach medycyny estetycznej Polakom zależy najbardziej na bezpieczeństwie (niemal 90%). Jednocześnie zabiegi powinny dawać spodziewany efekt, który dodatkowo powinien być długotrwały.

Niska cena jest ważna (wymienia ją nieco ponad połowa badanych), ale jest dopiero czwartym w kolejności wskazaniem. Oznacza to, że osoby zainteresowane zabiegiem są skłonne sporo zainwestować w swój wygląd pod warunkiem, że zabiegi będą bezpieczne i skuteczne.

Źródłem informacji dla potencjalnych pacjentów jest przede wszystkim internet, ale także reklamy i ulotki promocyjne.

W przypadku wyboru konkretnego gabinetu pierwszym wskazaniem respondentów (ponad 50%) są rekomendacje znajomych. Istotna jest też renoma gabinetu, a najlepiej gdyby posiadał on certyfikat.

Co ważne, dla ponad 40% badanych istotne jest nazwisko lekarza, który będzie wykonywał zabieg. Oznacza to, że rośnie wiedza nie tylko  o zabiegach medycyny estetycznej,  ale i kształtują się mechanizmy rynkowe, które promować będą lekarzy i gabinety, gwarantujące jakość i bezpieczeństwo zabiegu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH