Pielgrzymka służby zdrowia na Jasnej Górze

Lekarze, pielęgniarki, a także dyrektorzy szpitali i innych placówek medycznych przybyli w niedzielę na Jasną Górę w dorocznej pielgrzymce służby zdrowia. W homilii bp Ignacy Dec apelował, by ich praca zawsze służyła ochronie życia.

- Tak jak toczy się dzisiaj bitwa o prawdę, tak toczy się dzisiaj walka o życie człowieka. Najczęściej bywa tak, że ci, którzy zabijają prawdę, niszczą także życie człowieka - wskazał biskup świdnicki, przypominając, że działanie na rzecz życia to najważniejsza część misji pracowników ochrony zdrowia.

Biskup nawiązał do nauczania Jana Pawła II, który podkreślał, że Kościół jest powołany do dawania świadectwa w społeczeństwie, broniąc życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

- Musimy stanowczo głosić, że życie to dar Boży, którego ochrona jest zadaniem nas wszystkich. Ten obowiązek spoczywa nade wszystko na pracownikach służby zdrowia, jako że ich szczególną misją jest służba życiu we wszystkich jego fazach, zwłaszcza w momentach słabości i choroby" - mówił za papieżem bp Dec.

Biskup apelował, by "świat lekarski pełnił swoją samarytańską posługę w duchu Ewangelii, w duchu bożego prawa zawartego w dekalogu i zapisanego także w naszym ludzkim sumieniu".

- Módlmy się też o to, by ci, którzy są odpowiedzialni za organizację służby zdrowia w naszym kraju, liczyli się z godnością ludzi chorych, ale także by ułatwiali posługę medyczną lekarzom i pielęgniarkom, by ci posługujący też cieszyli się stosowną, zasłużoną zapłatą - podkreślił biskup.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH