Pielęgniarki znów mogą zabiegać o nagrodę królowej Szwecji Natalia Duszeńska, zwyciężczyni 1. edycji konkursu. o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii przedstawiła swój projekt przed Jej Wysokością Królową Szwecji. Fot. Materiały prasowe

Ruszyła 2. polska edycja konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii. Inicjatywa przeznaczona jest dla studentów pielęgniarstwa oraz osób w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa. Zwycięzca otrzyma stypendium w wysokości 25 tys. zł oraz możliwość odbycia indywidualnego stażu w Polsce lub w Szwecji.

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii to stypendium ustanowione przez Swedish Care International dla studentów pielęgniarstwa oraz osób w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa, którzy zaprezentują najbardziej kreatywne rozwiązanie mające na celu usprawnienie opieki nad osobami starszymi. W trakcie będącego częścią nagrody stażu, stypendysta ma szansę zdobyć rozległą wiedzę z wielu dziedzin opieki medycznej, szczególnie w zakresie opieki nad osobami starszymi.

Dodatkowo, zwycięzca otrzymuje stypendium w wysokości 25 tys. zł, a także możliwość przedstawienia swojego projektu przed królową Szwecji.

Pierwsza edycja konkursu w Polsce odbyła się w zeszłym roku.

- Mój zwycięski pomysł polegał na stworzeniu organizacji, która łączyłaby ludzi chętnych nieść pomoc osobom starszym i seniorom. Organizacji, która spełniałaby marzenia seniorów, aby pokazać im, jak bardzo ważni są dla społeczeństwa i tym samym poprawić jakość ich życia - powiedziała Natalia Duszeńska, zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu.

Do konkursu podchodzić można tylko indywidualnie. Zgłoszenia i pomysły dotyczyć mogą dowolnego projektu powiązanego z tematyką opieki nad osobami starszymi. Mogą to być koncepcje dotyczące rozwiązań systemowych, innowacyjnych metod opieki bądź rehabilitacji, przykłady udogodnień i wszelkie inne, których ideą jest podnoszenie jakości świadczonych usług i komfortu pracy w geriatrii.

Aplikacje konkursowe wysyłać należy poprzez stronę internetową www.queensilvianursingaward.pl. Termin zgłoszeń upływa 19 listopada 2017 r.

- Pierwsza edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zgłoszonych zostało ponad dwieście pomysłów na usprawnienie opieki nad osobami starszymi. Jesteśmy przekonani, że druga edycja będzie równie owocna - dodał Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover. - Takie inicjatywy jak Queen Silvia Nursing Award przyczyniają się do wzrostu świadomości znaczenia pielęgniarstwa, szczególnie geriatrycznego oraz zwiększenia prestiżu tego wymagającego i niezwykle potrzebnego zawodu.

Konkurs o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award) to dar, który Swedish Care International przygotował dla królowej Sylwii na jej 70. urodziny. Jego celem jest umożliwienie rozwoju i kreatywności pośród studentów pielęgniarstwa, którzy podejmują się w swojej karierze zawodowej opieki nad osobami starszymi i chorującymi na demencję.

Jest także zachętą do dialogu i wymiany idei na temat poziomu opieki medycznej oraz geriatrii w Polsce oraz możliwościami jej rozwoju. Organizatorzy chcą także pokazać, że wykształcenie pielęgniarskie, zwłaszcza w zakresie opieki nad osobami starszymi, prowadzi do pracy, która może być atrakcyjna i satysfakcjonująca.

Polska edycja nagrody Queen Silvia Nursing Award odbywa się pod honorowym patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH