Papież Franciszek spotka się z chorymi dziećmi w Prokocimiu W 1991 r. szpital dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu odwiedził papież Jan Paweł II. Papież Franciszek spotka się z małymi pacjentami 29 lipca. Fot. Archiwum

Papież Franciszek podczas pobytu w Krakowie spotka się z chorymi dziećmi - pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Jesteśmy szczęśliwi, że wysłuchał naszych próśb i przyjął zaproszenie - mówi dyrektor placówki.

Wizyta Franciszka w szpitalu została zaplanowana w piątek, 29 lipca, ok. g. 16.30. Przed wejściem do szpitala na papieża czekać będą premier Beata Szydło i dyrektor Maciej Kowalczyk, na niewielkim skwerze będzie zgromadzonych ok. 80 osób - pracownicy placówki oraz rodzice chorych dzieci.

- Ojcu świętemu zależy przede wszystkim na spotkaniu z naszymi pacjentami. Około 50 dzieci ze schorzeniami neurologicznymi, onkologicznymi, kardiologicznymi razem z rodzicami będzie czekać na Franciszka w holu głównym, część na wózkach, część w łóżkach, między którymi wytyczona zostanie przestrzeń, którą będzie mógł przejść papież - mówił PAP dyrektor placówki dr hab. Maciej Kowalczyk.

Franciszek ma także wejść do sal przy szpitalnym oddziale ratunkowym, gdzie pod opieką medyczną będzie przebywać kilkanaście ciężej chorych dzieci.

Papież odwiedzi szpitalną kaplicę nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu, w której od 1986 r. znajduje się słynący łaskami, ukoronowany w 2001 r. obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To kopia wizerunku z rzymskiego kościoła pw. Alfonsa Liguori usytuowanego niedaleko bazyliki Santa Maria Magiore.

- Kaplica jest duchowym sercem szpitala oraz znakiem nadziei dla każdego cierpiącego i dla wszystkich, którzy szukają tutaj pomocy. W latach 1999-2016 w kaplicy przeczytano ok. 180 tys. próśb i podziękowań zanoszonych do Matki Bożej - powiedział kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego ks. dr hab. Lucjan Szczepaniak.

W kaplicy przewidziano cichą modlitwę papieża. Będzie tam także kilkudziesięciu lekarzy i pielęgniarek. Jak podkreśla ks. Szczepaniak dla osób wierzących spotkanie z Franciszkiem ma przede wszystkim wymiar duchowy.

- Jest umocnieniem w chwilach cierpienia związanego z chorobą i niepełnosprawnością oraz zapewnieniem o niezwykłej miłości Boga do człowieka, a zwłaszcza leczonych tutaj dzieci i ich opiekunów. Jest to niepowtarzalna okazja, by powierzyć Namiestnikowi Chrystusa swoje troski i obawy, i otrzymać od niego błogosławieństwo. Nikt przecież nie ma wątpliwości, jak wielkie znaczenie odgrywa wiara i budzenie nadziei w procesie leczenia - mówił ks. Szczepaniak.

Dodał, że umocnienie ze strony papieża jest też potrzebne wszystkim pracującym w szpitalu, aby opieka nad chorym była wciąż powołaniem, a nie tylko zwyczajną pracą.

- Z nadzieją czekamy na tę wizytę i ufamy, że Franciszek zbliżając nas do Boga, zbliży również nas do siebie i wydobędzie z naszych serc wszystko to, co jest najpiękniejsze i najbardziej ludzkie, a co wyraża jedno słowo - miłość" - powiedział ks. Szczepaniak.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH