PFRON: niepełnosprawni dostaną pracę na lotniskach PFRON: niepełnosprawni dostaną pracę na lotniskach. FOT. Robert Couse-Baker/Flickr.com (CC BY 2.0)

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" i PFRON zawarły porozumienie dzięki któremu zwiększy się zatrudnienie i poprawi dostępność lotnisk dla niepełnosprawnych.

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zawarło porozumienie z PFRON. Zakłada ono zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Ma też na celu poprawienie dostępności lotniska dla takich osób.

Wcześniej Fundusz podpisał podobne porozumienie m.in. z Pocztą Polską, Bankiem Pocztowym, SGH, Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych oraz TVP.

- Tu nie chodzi tylko o obsługę osób niepełnosprawnych, ale także o tworzenie miejsc pracy, chodzi o dostosowanie lotniska, jako pracodawcy, do potrzeb takich osób - powiedział po podpisaniu porozumienia dyrektor PP "Porty Lotnicze" Mariusz Szpikowski.

Jak zaznaczył, port stale poszerza udogodnienia skierowane do osób z niepełnosprawnościami i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. - Dążymy do wyeliminowania wszelkich niedogodności oraz stworzenia jak najlepszych warunków pracy w przyszłości - mówił.

Prezes PFRON Robert Kwiatkowski zwrócił uwagę, że zatrudnienie osób niepełnosprawnych jest polską racją stanu. - Zatrudnienie w spółkach skarbu państwa, administracji rządowej, samorządowej to są bardzo ważne rzeczy. Musimy dać przykład, że można zatrudniać osoby niepełnosprawne, że można likwidować bariery i że można stworzyć świat, który jest uniwersalny. Świat przyjazny dla osób niepełnosprawnych jest przyjazny dla nas wszystkich: dla kobiet w ciąży, dla matek z dziećmi, dla osób starszych - dodał.

W 2015 roku, jako pierwszy obiekt dworcowy w Polsce, Lotnisko Chopina w Warszawie otrzymało certyfikat Obiekt Bez Barier fundacji Integracja. Port wyróżniono za ułatwianie podróżowania wszystkim osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, a także niesłyszącym i niewidomym. W 2016 r. port lotniczy otrzymał tytuł Idola wśród instytucji i firm przyjaznych osobom niewidomym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH