OZZL: minister łamie Kodeks Etyki Lekarskiej

ZK OZZL przesłał do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej OIL w Szczecinie wniosek o wszczęcie postępowania w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej wobec "lekarza Bartosza Arłukowicza". W opinii Związku minister podważa zaufanie do zawodu lekarza.

Jak czytamy we wniosku dotyczącym ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, w ocenie OZZL "minister publiczne i nagminne podważanie zaufania do zawodu lekarza", a przez to naruszył zasady Kodeksu Etyki Lekarskiej. 

Zaufanie do lekarza jest  zaś podstawą relacji chory - lekarz i ma istotny wpływ na cały proces leczenia, również na jego skuteczność. Zdaniem lekarzy - związkowców burzenie tych relacji może przyczynić się do wielu nieszczęść ludzi chorych. Pośrednio też powoduje wzrost kosztów leczenia.

"Pacjenci, którzy nie ufają swoim lekarzom są bowiem bardziej roszczeniowi, domagają się wielu dodatkowych i niepotrzebnych badań, kolejnych konsultacji i wielokrotnej weryfikacji ustalonej przez ich lekarza diagnozy lub sposobu leczenia" - czytamy we wniosku rzecznika.

Przesyłając wniosek, ZK OZZL zrealizował wcześniejszą zapowiedź przedstawioną po negocjacjach lekarzy POZ z MZ dotyczących pakietu kolejkowego, że będzie domagał się wszczęcia postępowania wobec "lekarza Bartosza Arłukowicza". To informując media o przebiegu negocjacji minister zdrowia miał podważać zaufanie do lekarzy.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH