"Medycyna jest jak pudełko, nierzadko kolorowe, ładne z zewnątrz, czasem obślinione szlachetnością, poświęceniem i

Spotkanie w sieci

Skąd tytułowa korbka? – Trzeba było skończyć studium wojskowe przy akademii medycznej, aby wiedzieć, co to jest medycyna, która – jak nauczał pan major Osa – jest jak radio. A „radio składa się z pudełka, korbki i szczegółów wewnętrznych...” – dopowiada profesor Jacek Spławiński, w - jak zwykle - oryginalnym dla siebie stylu.

Przypomnijmy, pod adresem www.blogilekarzy.pl każdy lekarz oraz inne osoby związane (choćby tylko emocjonalnie :) z systemem opieki zdrowotnej mają możliwość dzielenia się swoimi opiniami w formie blogów.

Przedsięwzięcie jest swoistą kontynuacją tradycji pamiętników lekarskich. Wszyscy chętni mogą zarejestrować się na portalu, założyć i prowadzić swój blog. Nowa platforma została przygotowana przez redakcje Gazety Lekarskiej, Rynku Zdrowia oraz Polpharmę.

Autorów i wpisów szybko przybywa. Warto dodać, że na www.blogilekarzy.pl są także liczne linki do innych internetowych adresów, pod którymi blogują osoby związane ze środowiskiem medycznym. – Wielu lekarzy pisze blogi, ale są one rozproszone w sieci, przez to trudno je znaleźć. Nasz portal jest miejscem, które wszystkim zainteresowanym ułatwi takie blogowe spotkania w jednym miejscu – mówią redaktorzy portalu.

Platforma uzupełniona została o bieżący, codziennie aktualizowany serwis informacyjny dla branży medycznej oraz szersze omówienia wybranych tematów tygodnia.

Nie narzekam

Zapraszając do korzystania ze stron www.blogilekrzy.pl, oddajemy ponownie głos prof. Jackowi Spławińskiemu, który w swoim blogu pisze m.in.:

(...) Medycyna – jak nauczał pan major Osa – jest jak radio. A „radio składa się z pudełka, korbki i szczegółów wewnętrznych...” I teraz, kiedy kolejni ministrowie zdrowia kręcą korbką (tak wyglądają kolejne próby reformy), to trybiki w pudełku masakrują szczegóły wewnętrzne, a świadomość, że pacjentom też się dostaje, wcale nie wpływa łagodząco.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH