Nowy duszpasterz służby zdrowia

Nowym duszpasterzem służby zdrowia został ks. prof. Stanisław Warzeszak z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zastąpił ks. Józefa Jachimczaka, który pełnił tę funkcję 26 lat.

Krótką informację na ten temat zamieścił Nasz Dziennik (13-14 listopada, nr 265), nie podając powodów zmian personalnych. Także na stronie internetowej  Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia, oprócz umieszczenia nazwiska nowego krajowego duszpasterza służby zdrowia, nie ma innych informacji na temat nominacji.

Ks. Stanisław Warzeszak urodził się w Kiczorach na Orawie w 1958 roku. Studiował filozofię i teologię w Warszawie, w Lublinie, Paryżu i w Rzymie. Był stypendystą Prymasa Polski, Rządu Francuskiego oraz Homeland Foundation (Nowy Jork i Boston). Uzyskał stopień doktora teologii (Paryż 1991) i filozofii (Rzym 2000) oraz doktora habilitowanego teologii moralnej w zakresie bioetyki (Warszawa/UKSW 2004).

Tytuł naukowy profesora nauk teologicznych otrzymał w 2009 roku. Pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Kieruje katedrą bioetyki i ekoteologii w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wykłada teologię moralną w Warszawie, Grodnie i Sankt Petersburgu. Opublikował w różnych językach ponad 130 artykułów i 6 książek z zakresu bioetyki i teologii moralnej.

Duszpasterstwo służby zdrowia sprawuje opiekę duszpasterską nad lekarzami, pielęgniarkami i położnymi oraz kapelanami szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i domów pomocy społecznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH