Z powodu klauzuli "poufne" nie ruszył korupcyjny proces lekarza i b. policjantów, w którym oskarżonym o wzięcie łapówki jest lekarz a policjanci i ich wręczenie. Z powodu wciąż tajnych fragmentów uzasadnienia aktu oskarżenia, zaplanowaną na środę rozprawę przełożono na 4 lutego przyszłego roku.

Proces ma się toczyć z wyłączoną jawnością. Sąd próbował rozpocząć przewód już pod koniec września. Jeden z obrońców zażądał wówczas odczytania aktu oskarżenia razem z uzasadnieniem. Okazało się to niemożliwe, gdyż cztery fragmenty uzasadnienia zostały opatrzone klauzulą "poufne".

Ponieważ sąd nie może zdjąć tej klauzuli, zwrócił się o to do prokuratury. Prokuratura jako władnego do wykonania tej czynności wskazała Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, ta zaś stwierdziła, że musi się z tym zwrócić do ministra spraw wewnętrznych i administracji, który jako jedyny jest upoważniony do odtajnienia tych fragmentów. Akta niedługo mają trafić do Warszawy.

Sprawa dotyczy 1,8  tys. złotych łącznej łapówki, jaką według prokuratury miał między 21 września a 23 listopada 2006 roku przyjąć za wcześniejsze przyjęcie do szpitala od pięciu byłych już policjantów z komendy w Świdwinie i Szczecinku ówczesny ordynator jednego z oddziałów szpitala MSWiA w Złocieńcu k. Drawska Pomorskiego. Policjanci chcieli być hospitalizowani, bo mieli wykupioną polisę na życie gwarantującą im wypłatę dodatkowego świadczenia za każdy dzień pobytu w placówce. Ani lekarz, ani b. policjanci nie przyznali się w śledztwie do winy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Akt oskarżenia Prokuratura Okręgowa w Koszalinie złożyła w drawskim sądzie w styczniu 2007 roku. Trzy miesiące później sąd zwrócił go z przyczyn merytorycznych, gdyż okazało się, że oskarżeni nie zapoznali się z niejawną częścią materiału dowodowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH