W Warszawie zakończyła się inauguracyjna edycja konkursu Prix Galien w Polsce - nagradzającego na świecie od 43 lat innowacyjne i najbardziej przełomowe osiągnięcia farmacji, medycyny i szeroko rozumianej ochrony zdrowia. Znamy zdobywców nagród tego prestiżowego konkursu.

Oto nagrodzeni.

• W kategorii Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym:

Eteksylan dabigatranu (Boehringer Ingelheim)

Nowoczesny lek stosowany w prewencji pierwotnych żylnych powikłań zakrzepowo-zatorowych u pacjentów po alloplastyce oraz w prewencji udarów i zatorowości systemowej u pacjentów z niezastawkowym migotaniem przedsionków.

• W kategorii Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie zamkniętym:

Telaprewir (Janssen)


Lek uznawany za przełom w terapii WZW C - szansa na wyleczenie większej liczby pacjentów z genotypem 1 wirusa HCV. Badania kliniczne wskazują, że skuteczność leczenia jest znacząco większa we wszystkich grupach pacjentów w porównaniu do dotychczas stosowanej terapii.

• W kategorii Innowacyjna szczepionka:

13-walentna  skoniugowana szczepionka przeciwko pneumokokom (Pfizer)


Wśród szczepionek skoniugowanych, zapewnia najszersze pokrycie serotypów pneumokoków odpowiedzialnych za ciężkie postacie choroby pneumokokowej u dzieci do 5 r.ż., a dzięki zaawansowanej technologii koniugacji z białkiem nośnikowym daje długotrwałą odpowiedź immunologiczną także u dorosłych.

• W kategorii Innowacyjna praca badawcza:

Oryginalny sztuczny pacjent oddechowo-krążeniowy (Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN)


Połączenie modelu numerycznego układu krążeniowo-oddechowego z płynowym środowiskiem fizycznym układu oddychania i krążenia, umożliwia badanie ich interakcji, testowanie urządzeń medycznych (sztuczne serce, respirator, spirometr, itp.).

• W kategorii Innowacyjny wyrób medyczny:

Kapituła Konkursu zdecydowała się nie przyznać nagrody w tej kategorii.

• W kategorii specjalnej Innowacyjne rozwiązanie informatyczne dla medycyny:

Krajowa sieć teleaudiologii i telefittingu (Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu)


Pierwsza w świecie Krajowa Sieć Teleaudiologii obejmuje 23 stanowiska w kraju. Ich optymalne rozmieszczenie pozwala na organizację m.in. zdalnego doboru parametrów stymulacji elektrycznej drogi słuchowej po wszczepieniu implantu ślimakowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH