Nagroda Benemerenti dla Fundacji "Akogo?" Ewy Błaszczyk Kapituła nagrody Benemerenti uhonorowała Fundację Ewy Błaszczyk Akogo? za ofiarną służbę na rzecz osób po urazach neurologicznych oraz ich rodzin i bliskich. FOT. PTWP

Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zostali laureatami dorocznej nagrody Ordynariatu Polowego WP. Wyróżnienia wręczono w sobotę (14 stycznia) podczas uroczystej gali w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Kapituła nagrody Benemerenti uhonorowała Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?" za "ofiarną służbę na rzecz osób po urazach neurologicznych oraz ich rodzin i bliskich, za wytrwałą walkę o prawo do życia dzieci w stanie śpiączki pourazowej, za szlachetną działalność specjalistycznej placówki medycznej i rehabilitacyjnej kliniki +Budzik+".

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego został nagrodzony za "cenny wkład w tworzenie kultury narodowej, za krzewienie wartości patriotycznych i chrześcijańskich oraz za kultywowanie pamięci o chwale oręża polskiego".

Biskup Polowy WP gen. bryg. Józef Guzdek wręczając nagrodę Fundacji Ewy Błaszczyk przywołał słowa Jezusa: "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

- Do grona tych, którzy realizują na co dzień ewangeliczną zachętę bez wątpienia można zaliczyć osoby należące do Fundacji "Akogo", założonej przez Ewę Błaszczyk-Janczarską i ks. Wojciecha Drozdowicza. Codziennie świadczą oni miłość w służbie dzieciom i dorosłym po urazach neurologicznych, prowadząc klinikę "Budzik", współpracując ze szpitalami i placówkami medycznymi - powiedział biskup.

Dodał, że oprócz pomocy medycznej niezwykle cenna jest działalność społeczno-edukacyjna - "popularyzacja wiedzy, jednoczenie różnych środowisk, firm i ludzi po stronie cywilizacji życia". Wskazał, że Fundacja otacza opieką nie tylko osoby chore, ale także ich rodziny".

Bp Guzdek powiedział, że ordynariat docenia szlachetną działalność Fundacji "Akogo?", a "wyrazem tej łączności będzie zarówno dar modlitwy, jak i przeznaczenie 12 tys. zł z funduszy duszpasterskich na cele statutowe Fundacji".

Prezes fundacji "Akogo?" Ewa Błaszczyk powiedziała po odebraniu wyróżnienia, że nagroda motywuje do dalszych wysiłków. Wskazała, że walka o odzyskanie zdrowia zmienia nie tylko życie chorych, ale także i ich bliskich - przewartościuje wiele spraw, dokonuje przemian w życiu duchowym.

Nagrody Benemerenti ("Dobrze Zasłużonym") są przyznawane przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego od 1995 roku osobom i instytucjom, które "dają świadectwo najwyższych wartości, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH