NRL ws. rybnickich lekarzy psychiatrów Interwencja prezesa NRL to odpowiedź na list otwarty, który otrzymał od dziesięciu lekarzy. Fot. archiwum RZ

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz zwrócił się 8 lutego 2016 r. do Rzecznika Praw Pacjenta Krystyny Barbary Kozłowskiej z pismem o zjęcie się działaniami Rzecznika Praw Pacjenta szpitala psychiatrycznego w Rybniku.

Maciej Hamankiewicz w piśmie do RPP zwraca uwagę, że z informacji jakie docierają do samorządu lekarskiego wynika, że Rzecznika Praw Pacjenta rybnickiego szpitala psychiatrycznego rozpowszechnia o placówce nieprawdziwe informacje, mogące podważać do niej zaufanie pacjentów, ich rodzin i opinii publicznej. 

Interwencja prezesa NRL to odpowiedź na list otwarty, który otrzymał od dziesięciu lekarzy Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. W piśmie tym specjaliści zwracają uwagę, że rzecznik w mediach atakuje lekarzy wydających opinie ws. niepoczytalności pacjentów, zarzucając im brak rzetelności.

Lekarz w liście podkreślają, że sporządzane przez nich opinie były rzetelne, prawdziwe i odpowiadały wymaganej w takich przypadkach budowie stylistycznej i logicznej co znajdowało potwierdzenie w uzasadnieniach postanowień sądów.

Hamankiewicz zwrócił się do Krystyny Kozłowskiej o podjęcie pilnych kroków w celu uzdrowienia zaistniałej sytuacji w lecznicy.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH