
W wybranych szpitalach na terenie kraju zainteresowani będą mogli dowiedzieć się w środę (20 września) od pracowników NFZ, jakie zmiany dla pacjentów niesie tzw. sieć szpitali, które placówki się do niej zakwalifikowały i gdzie od października szukać pomocy medycznej w niedziele i święta.
Pracownicy NFZ odwiedzą między innymi Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu, Szpital Powiatowy w Piszu i Szpital Powiatowy w Nowym Tomyślu. Środowa akcja będzie trzecią z cyklu czterech planowanych spotkań z pacjentami w 64 "sieciowych" szpitalach na terenie kraju.
W każdym z miejsc Fundusz organizuje specjalne punkty informacyjne, w którym pacjenci mogą uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące leczenia po wejściu w życie tzw. sieci szpitali. Każda osoba, która odwiedzi stanowisko NFZ będzie mogła dowiedzieć się na czym polega koordynacja świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych; gdzie w szpitalu będzie znajdował się punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz dodatkowo uzyskać informacje na temat zasad korzystania z bezpłatnych leków dla pacjentów, którzy ukończyli 75 rok życia.
NFZ zaprasza w środę do kolejnych 16 szpitali na terenie kraju. Punkty informacyjne zlokalizowane zostaną w Szpitalu Powiatowym w Głogowie, w Szpitalu Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu, w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach, Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu i w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu.
NFZ będzie gościł także m.in. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Aleksandrowicza 5 w Radomiu; Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie, w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lęborku, w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu i w siedzibie SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu.
Pełny wykaz adresów dostępny jest na stronie www.nfz.gov.pl w dziale aktualności.
Sieć szpitali ma zacząć funkcjonować od 1 października br., dotychczas zakwalifikowano do niej ok. 600 placówek. Według szacunków NFZ poza nią znalazło się 5 proc. łóżek z placówek, które dotychczas miały kontrakty z NFZ.
Placówki zakwalifikowane do sieci szpitali mają gwarantowaną umowę z NFZ. Finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez szpitale ma być oparte w znacznej mierze na finansowaniu ryczałtowym obejmującym łącznie wszystkie profile, rodzaje i zakresy, w ramach których świadczeniodawca udziela świadczeń w systemie zabezpieczenia (np. łącznie ambulatoryjne leczenie specjalistyczne, leczenie szpitalne i rehabilitację).


CZYTAJ TAKŻE
- 20:04 Utrata co najmniej dwóch zębów w średnim wieku to większe ryzyko zawału
- 19:40 Kuchciński: sprawę ustawy chroniącej życie zakończyć jak najszybciej
- 18:25 Premier o funduszu dla osób niepełnosprawnych i służbie zdrowia
- 18:01 Kto wyłoży pieniądze na fundusz solidarnościowy na rzecz niepełnosprawnych?
- 16:55 Wlk. Brytania: homeopaci leczą niezgodnie z zaleceniami ekspertów
- 16:14 Szydło: w najbliższym czasie nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych
- 15:43 Morawiecki: dążymy do zwiększenia wydatków na służbę zdrowia do 6 proc. PKB
- 15:33 Łukasz Szumowski jako minister, polityk i prywatnie
- 1 Spór o szczepienia jest coraz gorętszy. Szykuje się zmiana prawa? Na razie będzie sprawa o hejt...
- 2 Prof. Gąsior: niewydolność serca to znacznie więcej niż problem medyczny
- 3 Terlecki: nie będzie dodatkowego posiedzenia Sejmu ws. opiekunów osób niepełnosprawnych
- 4 Hartwich: to co zaproponował premier to nie są żadne propozycje
- 5 Głuchołazy: szukają internistów, oferują 15 tys. zł na rękę i mieszkanie
- 6 Śląskie Centrum Chorób Serca: tak można analizować duże bazy danych
- 7 Zamiast mnożyć programy, twórzmy system opieki nad osobami starszymi
- 8 Pierwszy w Polsce położny został ”Położną na medal”
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych