NFOŚiGW wyjaśnia, że nie finansuje zabiegów chirurgii plastycznej NFOŚiGW wyjaśnia, że nie finansuje zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Fot. WEISS KLINIK (zdj. ilustracyjne)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że NFZ nie finansował, nie finansuje i nie zamierza finansować pracownikom NFOŚiGW żadnych usług medycznych z zakresu tzw. chirurgii jednego dnia, w tym medycyny estetycznej.

"Informacje, jakoby NFOŚiGW opłacał lub chciał opłacać pracownikom z publicznych pieniędzy zabiegi upiększające, są kłamstwami, które wprowadzają opinię publiczną w błąd i wzniecają negatywne emocje społeczne" - czytamy w oświadczeniu Funduszu.

Przypomnijmy:  2 stycznia Super Express poinformował, że urzędnicy NFOŚiGW będą mogli korzystać ze zniżek na zabiegi chirurgii plastycznej, co miał zapewnić przeprowadzony przetarg na świadczenie usług zdrowotnych. Według SE szeregowi pracownicy mieli liczyć na 10 proc. upust, z kolei członkowie zarządu na 30 proc. rabat.

"NFOŚiGW jako pracodawca - wywiązując się z prawnego obowiązku gwarantowania pracownikom opieki medycznej - opłaca osobom zatrudnionym w Narodowym Funduszu jedynie podstawowe pakiety medyczne w zryczałtowanej kwocie 92 zł miesięcznie. Obejmują one - bezpłatnie dla pracownika - przede wszystkim usługi z zakresu medycyny pracy, a także między innymi porady lekarskie, konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne, radiologiczne, endoskopowe i inne oraz programy rehabilitacyjne i promocji zdrowia. W ich zakres w żadnym stopniu nie wchodzi natomiast medycyna estetyczna, ani nawet pobyt w szpitalu, czy leczenie stomatologiczne lub rehabilitacja" - tłumaczy NFOŚiGW.

Dodaje, że "wspomniane pakiety stwarzają jedynie możliwość korzystania przez pracowników z tych dodatkowych usług - jednakże za indywidualną odpłatnością i bez jakiegokolwiek udziału finansowego ze strony NFOŚiGW", a "usługi płatne finansowane przez pracownika są oferowane tylko potencjalnie, wyłącznie do wyboru pracownika".

Ja czytamy w dalszej części oświadczenia, "działanie NFOŚiGW jako pracodawcy jest całkowicie zgodne z prawem i nie wykracza poza przyjęte standardy"

"Medycyna estetyczna w dzisiejszym rozumieniu to głównie leczenie i przywracanie do sprawności po wypadkach, podnoszenie ich ofiarom komfortu życia oraz dawanie szansy na normalne funkcjonowanie w przyszłości. Usługi z zakresu tzw. chirurgii jednego dnia, w tym zabiegi chirurga-plastyka oraz specjalne zniżki i rabaty, są obecnie rutynowo umieszczane w wykazach oczekiwanych usług medycznych - w postępowaniach udzielanych zamówień publicznych przez wielu pracodawców, w tym także pracodawców z sektora finansów publicznych" - głosi komunikat. 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH