Minister zdrowia spotkał się z autorem strony bartoszmowi.pl

Bartosz Arłukowicz spotkał się z młodym kardiologiem Michałem Nedoszytko, autorem strony internetowej bartoszmowi.pl - popularnej, zwłaszcza w środowisku lekarskim, wyszukiwarki leków refundowanych.

Jak podaje resort zdrowia, podczas spotkania autor przedstawił ministrowi założenia i sposób funkcjonowania strony, a także statystyki odwiedzin. Od 2 stycznia 2012 r. na stronie bartoszmowi.pl o leki refundowane pytano blisko 4 mln razy.

Minister Bartosz Arłukowicz pogratulował inicjatywy, która jest tym cenniejsza, że stronę stworzył praktykujący lekarz, jak sam mówi: „po to, żeby ułatwić sobie i kolegom pracę”. Wysłuchał także innych pomysłów na stworzenie rozwiązań wspierających pracę lekarzy.

Michałem Nedoszytko jest młodym kardiologiem, doktorantem I Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szkolącym się w dziedzinie kardiologii inwazyjnej w jednej z wejherowskich placówek zdrowia.

Jego pasją jest kardiologia a zamiłowaniem programowanie.

''W mojej pracy zawodowej codziennie stykam się z absurdalnymi rozwiązaniami narzucanymi przez polski system ochrony zdrowia, które zmieniają pracę lekarską w biurokratyczną, urzędniczą, ogłupiającą walkę z papierami. Uważam, że w XXI wieku większość schematycznych, powtarzalnych, biurowych czynności jest w stanie wykonać za nas komputer, co staram się udowodnić w pisanych przeze mnie programach, które ułatwiają życie moim koleżankom i kolegom z pracy'' - pisze o sobie młody lekarz.

Program dostępny na stronie bartoszmowi.pl powstał w oparciu o listę leków refundowanych opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia. Po wpisaniu części nazwy leku lub substancji aktywnej pojawia się lista pasujących do kryteriów preparatów; po wybraniu jednego na liście - w dymku dialogowym pojawia się informacja o refundacji, opakowaniu oraz wskazaniach do refundacji.

Jak deklaruje Michał Nedoszytko, baza będzie regularnie aktualizowana po zmianie listy przez resort zdrowia.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH