Minister zdrowia spotkał się z autorem strony bartoszmowi.pl

Bartosz Arłukowicz spotkał się z młodym kardiologiem Michałem Nedoszytko, autorem strony internetowej bartoszmowi.pl - popularnej, zwłaszcza w środowisku lekarskim, wyszukiwarki leków refundowanych.

Jak podaje resort zdrowia, podczas spotkania autor przedstawił ministrowi założenia i sposób funkcjonowania strony, a także statystyki odwiedzin. Od 2 stycznia 2012 r. na stronie bartoszmowi.pl o leki refundowane pytano blisko 4 mln razy.

Minister Bartosz Arłukowicz pogratulował inicjatywy, która jest tym cenniejsza, że stronę stworzył praktykujący lekarz, jak sam mówi: „po to, żeby ułatwić sobie i kolegom pracę”. Wysłuchał także innych pomysłów na stworzenie rozwiązań wspierających pracę lekarzy.

Michałem Nedoszytko jest młodym kardiologiem, doktorantem I Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szkolącym się w dziedzinie kardiologii inwazyjnej w jednej z wejherowskich placówek zdrowia.

Jego pasją jest kardiologia a zamiłowaniem programowanie.

''W mojej pracy zawodowej codziennie stykam się z absurdalnymi rozwiązaniami narzucanymi przez polski system ochrony zdrowia, które zmieniają pracę lekarską w biurokratyczną, urzędniczą, ogłupiającą walkę z papierami. Uważam, że w XXI wieku większość schematycznych, powtarzalnych, biurowych czynności jest w stanie wykonać za nas komputer, co staram się udowodnić w pisanych przeze mnie programach, które ułatwiają życie moim koleżankom i kolegom z pracy'' - pisze o sobie młody lekarz.

Program dostępny na stronie bartoszmowi.pl powstał w oparciu o listę leków refundowanych opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia. Po wpisaniu części nazwy leku lub substancji aktywnej pojawia się lista pasujących do kryteriów preparatów; po wybraniu jednego na liście - w dymku dialogowym pojawia się informacja o refundacji, opakowaniu oraz wskazaniach do refundacji.

Jak deklaruje Michał Nedoszytko, baza będzie regularnie aktualizowana po zmianie listy przez resort zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH