Mazowsze: tworzą rejestr tłumaczy języka migowego

Mazowiecki Urząd Wojewódzki tworzy rejestr tłumaczy dla osób niesłyszących i głuchoniewidomych. Tłumacze pomogą w sprawniejszej obsłudze osób z dysfunkcją słuchu i wzroku w trakcie wizyty w urzędzie .

Biuro prasowe wojewody mazowieckiego poinformowało w piątek (22 czerwca), że tłumacze, znający polski język migowy, system językowo-migowy oraz sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych mogą zgłaszać się do rejestru prowadzonego przez wojewodę.

- Wykaz umożliwi sprawniejszą obsługę klientów niesłyszących oraz z dysfunkcją słuchu i wzroku, którzy w trakcie wizyty w urzędach mogą liczyć na bezpłatną pomoc w komunikacji - podkreślono w komunikacie.

Umówienie spotkania w urzędzie wojewódzkim w towarzystwie tłumacza jest możliwe po wypełnieniu formularza "Tłumacz dla osób niesłyszących i głuchoniewidomych", który znajduje się w zakładce "Pomoc" w lewym górnym rogu strony internetowej urzędu.

Osoba, która chce skorzystać z takiej pomocy, powinna w formularzu podać swoje dane oraz wskazać sprawę do załatwienia, a także przynajmniej na trzy dni robocze przed spotkaniem określić jego termin. Pracownik urzędu skontaktuje za pomocą wybranego sposobu komunikacji (sms/mms, mail, faks) potwierdzi miejsce i termin wizyty.

Tłumacze powinni składać wnioski o wpis do rejestru wraz z oświadczeniem potwierdzającym znajomość jednej z form komunikowania się w kancelarii Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, przesłać pocztą (na adres: pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa) lub mailem na lex@mazowieckie.pl. Zgłoszenia obsługuje również elektroniczna skrzynka podawcza. Wynagrodzenie tłumaczy będzie wypłacane przez organy administracji publicznej.

Dodatkowe informacje o rejestrze i niezbędne dokumenty do uzyskania wpisu znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej MUW (www.bip.mazowieckie.pl, zakładka "Rejestry, ewidencje, archiwa").

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH