Mazowieckie: coraz więcej szpitali przyjaznych kombatantom

Dyrektorzy 44 szpitali z województwa mazowieckiego oraz przedstawiciele Mazowieckiej Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych podpisali porozumienie w sprawie otoczenia specjalną opieką zdrowotną kombatantów.  

Placówki, które przystąpiły do projektu będą nosiły tytuł „Szpitala Przyjaznego Kombatantom". W 2009 r. podobną wspólpracę z organizacjami kombatanckimi w regionie sprawowało zaledwie 9 szpitali.

- Ludzie, którzy tak wiele poświęcili dla swojej ojczyzny, zasługują na specjalne traktowanie - przyznał portalowi rynekzdrowia.pl Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, który objął program patronatem honorowym.
 
Na terenie Mazowsza mieszka około 40 tys. kombatantów, inwalidów wojennych oraz ofiar wojennych represji. Są to m.in. wterani, którzy walczyli w szeregach Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Ludowej, więźniowie obozów hitlerowskich i stalinowskich łagrów, ofiary holocaustu i ich dzieci oraz powstańcy warszawscy.

Ze względu na ich wiek oraz wkład w obronę ojczyzny należy im zapewnić godne i przyjazne warunki leczenia. Dlatego też od 2009 r. na terenie województwa mazowieckiego realizowany jest program „Szpital Przyjazny Kombatantom". 
  
W ramach programu, w każdym szpitalu powołany jest pełnomocnik do spraw kombatantów. Poza tym, kombatanci mogą korzystać ze świadczeń zdrowotnych dostępnych w szpitalu poza kolejnością.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH