MSX/Rynek Zdrowia | 27-02-2013 13:56

Małopolska: dyrektor sądeckiego szpitala "Budowniczym roku"

Artur Puszko, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu został uhonorowany tytułem "Budowniczy 2012 Roku". Wyróżnienie wręczono podczas Wielkiej Gali Sądeczan.

Tytuł przyznany został jako nagroda specjalna podczas finału tegorocznej edycji plebiscytu „Sądeczanin 2012 Roku”. Uhonorowano w ten sposób doprowadzenie przez Artura Puszko do otwarcia Centrum Onkologii.

Dyrektor Puszko dziękując za nagrodę powiedział, że jest to wyróżnienie na pewno nie tylko dla niego. Jak podkreślił do powstania Centrum Onkologii przyczyniła się m.in. cała załoga szpitala.

- Na pewno nie chcielibyśmy, aby w centrum było wielu pacjentów, ale jeśli już kogoś dotknie ta zła choroba, chcielibyśmy, by byli oni leczeni w jak najlepszych warunkach - powiedział nagrodzony. 

Dodał również, że to wyróżnienie ma dla niego jeszcze inny wymiar z perspektywy kilku ostatnich tygodni. -  Liczne dowody poparcia mojej osoby w internecie, słowa, listy ze strony załogi szpitala, parlamentarzystów, które były wsparciem w trudnych dla mnie chwilach są dla mnie inspiracja do dalszej pracy, nadają jej sens i sens mojemu życiu - podsumował. 

Dyrektor dniósł się w ten sposób do niedawnych zdarzeń związanych z odwołaniem go i ponownym przywrócenie go na stanowisko przez marszałka. - Decyzja o odwołaniu zapadła 29 stycznia br. w czasie obrad zarządu województwa. Powodem miało być zadłużenie placówki (wg. Urzędu Marszałkowskiego - 48 mln zł) i utrata zdolności kierowania szpitalem. 5 lutego zarząd uchylił wcześniejszą uchwałę i przywrócił Artura Puszko na stanowisko dyrektora.

Czytaj też. Nowy Sącz: Artur Puszko przywrócony na stanowisko dyrektora szpitala