Lubuskie: w czwartek gala nagrody "Człowiek Człowiekowi" W kategorii indywidualnej kapituła nagrody wyróżniła sześć osób, w tym działające na rzecz hospicjów Fot. Archiwum

W czwartek 7 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim już po raz 17. zostaną wręczone nagrody -  statuetki "Człowiek Człowiekowi", przyznawane przez biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej osobom angażującym się w pomoc innym.

Uroczysta gala na cześć laureatów odbędzie się w gorzowskim teatrze - poinformowała Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

W kategorii indywidualnej kapituła nagrody wyróżniła sześć osób. Wśród nich jest m.in. Zofia Kempka - wolontariuszka Zielonogórskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Domowe św. Pawła, która od 1996 r. niemal każdego dnia pomaga chorym w ich domach jako wolontariuszka.

W Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. pracuje inna z nagrodzonych - Irena Witkowska. Z hospicjum związana jest od początku jego istnienia, czyli od 1993 r. Jest bardzo zaangażowana zarówno przy chorych, jak i w propagowaniu działań placówki, a także pozyskiwaniu środków na działalność hospicjum.

Nagrodę za działalność w ruchu trzeźwościowym w diecezji przyznano małżeństwu - Teresie i Januszowi Łowigus, którzy od 15 lat aktywnie pomagają osobom i rodzinom dotkniętym nałogiem.  Wśród nagrodzonych znaleźli się także: Wacława Wąsik z Zielonej Góry, Maria Siwiak z Leszna Górnego i Józefa Kolba z Gorzowa Wlkp.

W kategorii sponsora przyznano dwie nagrody. Firma Agro Biznes Sularz Rudnicki została doceniona za pomoc gorzowskiemu hospicjum. Od 1993 r. wsparła je kwotą ok. 300 tys. zł.

Drugi laureat to firma PPPH Lamix z Witnicy, która od wielu lat wspiera finansowo oraz artykułami higienicznymi działalność nie tylko Caritas diecezji i parafii Caritas, ale także innych stowarzyszeń i fundacji w diecezji.

Nagroda-statuetka "Człowiek Człowiekowi" jest wyróżnieniem biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ustanowionym w 1999 r. przez ówczesnego bp. Adama Dyczkowskiego (obecnie biskup senior) na wniosek organizacji charytatywnych: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH