Biskup Stefan Regmunt oświadczył, że już 24 marca Diecezja Zielonogórsko

 - Proszę byście informację o jego istnieniu przekazywali w swoich rodzinach, wśród znajomych, w środowisku pracy. Niech w ten sposób informacja dotrze zwłaszcza do tych, którzy nie chcą, bądź nie są przygotowani do przyjęcia nowego życia, aby pozwolili innym zatroszczyć się o nie, by mogło się rozwijać i trwać - apelował biskup.

„Okno życia” jest specjalnie przygotowanym miejscem, gdzie matki, które chcą oddać swoje dzieci mogą je zostawić, nie obawiając się, że dziecku stanie się krzywda.

Aby skorzystać z „okna życia” nie trzeba wchodzić do budynku. Będzie ono otwierane z zewnątrz. Wyposażone jest w ogrzewanie i klimatyzację. Po otwarciu okna w krótkim czasie zostanie uruchomiony wewnętrzny alarm, który dyskretnie wezwie dyżurującą siostrę. Siostra zejdzie po dziecko i następnie powiadomi pogotowie, które zawiezie je na oddział noworodkowy, gdzie zostanie zbadane. Później, dzięki staraniom odpowiednich instytucji, rozpocznie się procedura adopcyjna.

Otwarcie „okna życia” jest jednym z wydarzeń program diecezjalnego „Festiwalu Życia”, jaki będzie obchodzony od 20 do 25 marca br. Prócz uroczystego otwarcia odbędzie się również „Marsz dla życia” ulicami Zielonej Góry oraz konferencja naukowa na tamtejszym uniwersytecie.

Pierwsze „okno życia” w Polsce zostało otwarte w marcu 2006 roku w Krakowie, u sióstr nazaretanek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH