Lubelskie: rusza wielkanocna akcja Caritas "Chleb dobroci"

Zebraniu pieniędzy na żywność dla potrzebujących służy akcja "Chleb dobroci" prowadzona przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej przed Świętami Wielkanocnymi. Przygotowano 35 tys. bochenków chleba, które będą rozprowadzane w zamian za datki.

- Chleb jest darem piekarzy lubelskich i chełmskich. Będzie rozprowadzany w parafiach naszej archidiecezji i na deptaku w centrum Lublina. Zachęcamy, aby datki wynosiły 5 zł za bochenek - powiedział PAP dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Wiesław Kosicki.

Akcja nawiązuje do symboliki Wielkiego Czwartku i Ostatniej Wieczerzy, podczas której Chrystus dzielił się chlebem ze swoimi uczniami.

- Ten bochenek poświęcony w Wielką Sobotę, a spożywany w czasie posiłku wielkanocnego, będzie wyrazem solidarności z potrzebującymi - dodał ks. Kosicki.

Niewielkie bochenki oznakowane są logo Caritas i napisem "Chleb dobroci". Część z nich została zapakowana w kolorowe pudełka, które można używać jako skarbonki i zbierać w nich drobne kwoty z przeznaczeniem na cele charytatywne.

Akcja "Chleb dobroci" prowadzona jest w archidiecezji lubelskiej od 2000 r. Jedna złotówka z datków za każdy bochenek pozostaje w parafiach, które rozprowadzają chleb, a reszta trafia do archidiecezjalnej Caritas. W ubiegłym roku - po potrąceniu kosztów - było to około 70 tys. zł.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczane mają być na zakup żywności dla potrzebujących i finansowanie obiadów dla dzieci w szkołach.

- Potrzeby są coraz większe, osób ubogich przybywa. Tymczasem w lutym skończyła się akcja przekazywania żywności ubogim z nadwyżek Unii Europejskiej. W ubiegłym roku dzięki niej otrzymaliśmy 700 ton jedzenia dla 38 tys. naszych podopiecznych. Uruchomienia kolejnej tego typu akcji spodziewamy się dopiero pod koniec tego roku, dlatego datki są bardzo potrzebne - zaapelował ks. Kosicki.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH