Dwie fundacje poprowadzą w tym roku w łódzkich gimnazjach zajęcia dotyczące edukacji nastolatków w zakresie świadomego rodzicielstwa oraz profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową. W zajęciach będzie mogło wziąć udział ponad 2 tys. gimnazjalistów, kilkuset nauczycieli i rodziców.

Zajęcia finansowane z budżetu miasta rozpoczną się w maju, a zakończą w grudniu. Magistrat przeznaczył w tym roku na ten cel 100 tys. zł.

- Celem nadrzędnym jest poprawa świadomości młodych ludzi, odpowiedzialności w zakresie wchodzenia w dorosłe życia, podejmowania decyzji, które rzutują na ich późniejsze życie - mówiła w piątek dziennikarzom wicedyrektor wydziału zdrowia i spraw społecznych łódzkiego magistratu Iwona Iwanicka.

Na konkurs wpłynęło pięć ofert. Komisja konkursowa, w której zasiadali m.in. urzędnicy, metodycy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, wybrała do prowadzenia zajęć dwie organizacje.

Fundacja Instytut Profilaktyki Zintegrowanej otrzymała najwięcej punktów (18 na 20) i dotację w wysokości ponad 63,4 tys. zł, a Fundacja Nowoczesnej Edukacji "Spunk", która prowadziła już zajęcia dot. edukacji seksualnej w łódzkich szkołach w 2012 i 2014 roku, otrzymała 15,5 pkt i ponad 36,5 tys. zł dotacji.

- Główny nacisk przy ocenie programów był położony na ich ocenę merytoryczną, czyli jakość zajęć, rekomendacje im udzielane, zakres w jakim będą prowadzone zajęcia - przyznał członek komisji konkursowej Juliusz Kurzawa.

Przedstawiciele obu Fundacji poprowadzą zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla młodzieży łódzkich gimnazjów, spotkania z rodzicami, a także mają zapewnić anonimowe poradnictwo elektroniczne lub telefoniczne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH