Lewandowscy wsparli remont kliniki w Centrum Zdrowia Dziecka. Która następna? Anna i Robert Lewandowscy po raz kolejny postanowili wesprzeć finansowo Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka". Fot. mat. prasowe ICZD

W poniedziałek (3 września) w Instytucie "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie uroczyście otwarto wyremontowany oddział rehabilitacji neurologicznej i pediatrycznej. Razem z pacjentami cieszyli się Anna i Robert Lewandowscy - główni darczyńcy, którzy na remont przekazali 500 tys. zł.

Dzięki przekazanym środkom przez Annę i Roberta Lewandowskich na oddziale rehabilitacji zostały wyremontowane sale chorych, wymienione sufity na sufity kasetonowe, ściany zostały zabezpieczone nową okładziną, wymienione grzejniki oraz zwiększono ilość łazianek i przeprowadzono gruntowny remont już istniejących.

Remont wpłynął na poprawę warunków bytowych i sanitarnych, jak również na zwiększenie komfortu pobytu pacjentów i ich opiekunów w salach chorych - podaje w komunikacie dla mediów Katarzyna Gardzińska rzecznik prasowy Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka".

- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Ani i Robertowi Lewandowskim, którzy już od kilku lat odwiedzają naszych pacjentów. To już druga wizyta w Klinice Rehabilitacji, wcześniej odwiedzili naszych pacjentów w Klinice Nefrologii, Transplantacji Nerek i Nadciśnienia Tętniczego, w Klinice Onkologii oraz w Klinice Neurochirurgii - mówi rzeczniczka.

Dodaje: - Każde takie spotkanie wzbudza dużo pozytywnych emocji, radości i ma ogromne znaczenie zarówno dla naszych małych pacjentów, jak również dla ich opiekunów.

Anna i Robert Lewandowscy zapowiedzieli, że z okazji swoich 30-tych urodzin po raz kolejny postanowili wesprzeć finansowo Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka". Tym razem pomoc otrzyma Klinika Neurochirurgii, w której leczonych jest ponad 1 500 chorych dzieci rocznie, wykonywanych jest ok. 660 operacji m.in.: nowotwory mózgu i kanału kręgowego, wodogłowie, przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych, padaczka lekooporna.

Dotąd wpłynęło ponad 136 tys. zł i ok. 5 tys. euro, a kolejne środki nadal wpływają - poinformowała rzeczniczka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych