Kraków: wiedeńscy muzycy zagrają na rzecz chorych dzieci

Już po raz trzeci do Krakowa przyjedzie grupa 30 muzyków z Wiednia, by zagrać koncert charytatywny na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie.

Tym razem koncert odbędzie się w gmachu Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego – 22 stycznia 2011 roku o godz. 19.00.

Jak informuje portal rynekzdrowia.pl Magdalena Oberc, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dzieciecego w Krakowie, program koncertu oparty o muzykę Straussa będzie nawiązywał, jak i w poprzednich latach, do tradycyjnego Noworocznego Koncertu w Wiedniu.

 „Koncert dla małych serc” z udziałem wiedeńskich muzyków ma już trwałe miejsce w repertuarze najlepszych wydarzeń artystycznych Krakowa i jest bardzo oczekiwany przez krakowskich i polskich melomanów. W tym roku koncert poza swym charytatywnym charakterem będzie także okazją uczczenia 30-lecia Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie, najstarszej takiej kliniki w Polsce.

Dochód z poprzednich koncertów został przeznaczony na cele szkoleniowe, zakup sprzętu medycznego oraz konieczne prace modernizacyjne. Dzięki wsparciu sponsorów oraz Ministerstwa Zdrowia w Klinice powstało 7 nowych miejsc intensywnej terapii kardiochirurgicznej.

„Nadal chcemy kontynuować zbiórkę pieniędzy na rzecz Kliniki, ponieważ kardiochirurgia dziecięca to dziedzina, która wymaga nieustannych nakładów finansowych, ciągłego podnoszenia kwalifikacji personelu i zakupu coraz to nowszych technologicznie urządzeń wykorzystywanych w trakcie operacji bądź też na salach pooperacyjnych” – wyjaśnia rzecznik prasowy.

W trakcie koncertu tradycyjnie odbędzie się również licytacja przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Licytację poprowadzi Marcin Daniec.

Bilety na koncert w cenie: 25, 100, 150 i 200 zł są do nabycia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie (ul. Wielicka 265), dział socjalny, tel. 012 658 20 11 wew. 1355, 1305 oraz w Punktach Informacji Miejskiej:  Infokraków, ul. św. Jana 2, tel. 12 421 77 87; Pawilon Wyspiańskiego,  pl. Wszystkich Świętych 2, tel. 12 616 18 86.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Schola Cordis działająca przy Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH