Kraków: urzędnicy pomogą niepełnosprawnym w pokonywaniu barier

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie realizuje Program "Aktywny samorząd". Program ma na celu wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Osoby niepełnosprawne mają możliwość uzyskać dofinansowanie do zakupu oprzyrządowania do samochodu, kursu prawa jazdy, zakupu komputera, wózka inwalidzkiego, a nawet dofinansowanie do opieki nad dzieckiem oraz studiów.

Projekt zakłada m.in. likwidację bariery transportowej - poprzez pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B, likwidację barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym - poprzez pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania.

Obejmuje także likwidację barier w poruszaniu się - poprzez pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny

W ramach programu przewidziano także umożliwienie aktywizacji zawodowej osobom niepełnosprawnym poprzez zastosowanie elementów wspierających ich zatrudnienie. Można uzyskać także dofinansowanie do opłat za przedszkole, żłobek, opiekunkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH