Kraków: pobiegną dla chorych dzieci

Bieg charytatywny dla małych pacjentów Kliniki Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu odbędzie się 31 sierpnia na Błoniach. Dochód zostanie przeznaczony na odnowienie świetlicy i zakup sprzętu do sali rehabilitacyjnej.

Do niedzieli drogą internetową można przesyłać zgłoszenia do udział w zawodach i online dokonywać opłaty startowej. Po tym terminie rejestracja i opłata możliwe będą w dniu zawodów w biurze organizatora na Błoniach. Dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą bezpłatnie uczestniczyć w biegu.

Jak poinformował PAP neurolog ze szpitala w Prokocimiu, zastępca ordynatora oddziału neurologii dziecięcej, dr n.med. Sławomir Kroczka, w klinice są 42 łóżka. Leżą na nich dzieci z chorobami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, w tym dzieci z wadami wrodzonymi i po neurologicznych następstwach ciężkich urazów.

Wśród pacjentów są cierpiący m.in. na padaczkę, stwardnienie rozsiane, bóle głowy, guzy mózgu, a także dzieci z miastenią (przewlekła choroba autoimmunologiczna, która charakteryzuje się szybkim zmęczeniem i osłabieniem mięśni szkieletowych - PAP).

W rozmowie z PAP neurolog przypomniał, że część oddziałów szpitala w Prokocimiu rozpoczęła działalność w 1988 roku. - Placówka funkcjonowała wówczas w innych realiach społecznych, politycznych i gospodarczych. Ówczesne wyposażenie przetrwało 25 lat, ale dzisiaj jest już przestarzałe. Zmieniły się czasy oraz metody diagnostyki i leczenia. W obecnej, szczególnie trudnej sytuacji polskiej służby zdrowia, potrzebujemy każdego wsparcia finansowego - powiedział lekarz.

Trasa biegu wytyczona została wokół krakowskich Błoń. Linia startu i mety znajdą się na ul. Focha niedaleko Zwierzynieckiego Klubu Sportowego. Uczestnicy mogą wystartować w dwóch kategoriach biegowych: bieg rodzinny na trasie 3,5 km oraz bieg na trasie 10 km - dla profesjonalnych sportowców. Wszyscy biegacze dostaną drobne upominki, a najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody.

Zawodom będą towarzyszyły różne atrakcje, np. minibiegi dla dzieci, pokazy sprzętu policyjnego, poradnictwo prozdrowotne. Na koniec przedsięwzięcia organizatorzy wręczą przedstawicielom Kliniki Neurologii Dziecięcej symboliczny czek pieniężny.

W ubiegłym roku w biegu charytatywnym wzięło udział ok. 500 osób. Dochód z niego wyniósł ponad 50 tys. zł. Suma pokryła koszty remontu świetlicy i zakupu drobnego sprzętu do sal Kliniki Onkologii i Hematologii szpitala w Krakowie-Prokocimiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH