Kraków: Połomski i Sikorowski na rzecz Stowarzyszenia Lekarze Nadziei

Jerzego Połomskiego i Andrzeja Sikorowskiego będzie można usłyszeć 17 grudnia podczas koncertu charytatywnego "Kolęda nadziei" w Operze Krakowskiej. Dochód z niego będzie przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia Lekarze Nadziei, które od 17 lat pomaga w swej przychodni bezdomnym i ubogim.

Podczas koncertu wystąpią także: Bożena Zawiślak-Dolny, Andrzej Biegun, Piotr Cyrwus, Jacek Wójcicki, Orkiestra i Chór dziecięcy Opery Krakowskiej. - Nie musieliśmy ich długo przekonywać do występu. Gdy się dowiedzieli, jaki cel przyświeca organizacji tego koncertu szybko się zgodzili - powiedział podczas konferencji prasowej członek Stowarzyszenia "Tak! Kraków" Adolf Weltschek (pełni też funkcję dyrektora krakowskiego Teatru Groteska).

Wszyscy artyści przedstawią 17 grudnia te fragmenty swojej twórczości, które są dla nich szczególnie ważne. - Dzięki temu krakowianie będą mogli sprawdzić, jakie jest najbardziej prywatne, liryczne oblicze Piotra Cyrwusa czy Jacka Wójcickiego - mówił Weltschek.

Według organizatorów przedsięwzięcia koncert ma wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Lekarze Nadziei, któremu władze Krakowa ograniczyły tegoroczną dotację. Jednak w ocenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej poziom finansowania nie jest niższy niż w latach poprzednich, bo Stowarzyszenie Lekarze Nadziei realizuje w partnerstwie z MOPS projekt dotyczący wychodzenia z bezdomności, w ramach którego otrzymuje dofinansowanie.

Gmina ograniczyła wprawdzie środki dla Stowarzyszenia w sferze wspierania działalności charytatywnej - w 2011 r. była to dotacja w wysokości 153,3 tys. zł rocznie, a w 2012 r. - 100 tys. zł, ale tę obniżkę rekompensuje udział w finansowanym z środków unijnych programie, w ramach którego w tym roku Stowarzyszenie otrzyma 60 tys. zł, a w 2013 r. - 44 tys. zł.

Rocznie w prowadzonej przez Stowarzyszenie Przychodni dla Bezdomnych i Ubogich przy ul. Olszańskiej przyjmowanych jest ok. 1 tys. pacjentów i udzielanych jest ok. 3 tys. porad.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH