Konsultant krajowy do Owsiaka: nie dajcie satysfakcji tym, którzy potrafią tylko krytykować

"Pamiętajcie, że jest wciąż wiele do zrobienia i z pewnością nie zrobią tego za nas frustraci zajmujący się zapełnianiem wirtualnej przestrzeni bzdurami. Róbmy to dalej, pamiętajcie że jesteśmy z Wami do końca świata i jeden dzień dłużej' - napisał w liście otwartym do Jurka i Lidii Owsiak prof. Piotr Kaliciński, kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, krajowy konsultant ds. chirurgii dziecięcej.

List prof. Piotra Kalicińskiego ma związek z przedstawioną w piątek (7 lutego) przez Jerzego Owsiaka decyzją o wycofaniu się z kierowania Fundacją Wielkiej Orkietry Świątecznej Pomocy.

"My wiemy doskonale jak wiele zrobiliście, wiedzą to doskonale rodzice naszych pacjentów widząc wszędzie w szpitalach dziecięcych serduszka Fundacji. My potrafimy ocenić czy sprzęt, który otrzymaliśmy jest dobry i przydatny i wiemy, że taki jest, bo sami o niego prosiliśmy. Mogę to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, bo byłem ekspertem w kilku projektach Fundacji" - napisał profesor zwracając się do Jurka i Lidii Owsiak. 

Jak zaznaczył, to dzięki ich zaangażowaniu od ponad 20 lat, lekarze mogą lepiej, skuteczniej leczyć ciężko chore dzieci.

W ocenie konsultanta krajowego w dz. pediatrii "ludzie, którzy to podważają nie mają pojęcia o czym mówią, żyją wyłącznie w kategoriach zawiści, nienawiści do wszystkiego co pozytywne, bo nie rozumieją, że można robić coś dobrego, wkładać w to całe serce i cieszyć się tym po prostu". 

"Jesteście ofiarami sukcesu i bezkompromisowości w tym co robicie wraz z całą Fundacją. Wiele osób to boli do tego stopnia, że poświęciłyby nawet zdrowie dzieci byle wam zaszkodzić i siać nienawiść, nie odpuszczajcie" - zachęca prof. Kaliciński.

Jak przekonuje profesor, twórcy Fundacji "uruchomili w społeczeństwie olbrzymie pokłady dobra, zwłaszcza wśród młodzieży, która potrzebuje szczególnie dzisiaj pozytywnych wzorców".

"Drodzy Przyjaciele, pamiętajcie, że jest wciąż wiele do zrobienia i z pewnością nie zrobią tego za nas frustraci zajmujący się zapełnianiem wirtualnej przestrzeni bzdurami. Róbmy to dalej, pamiętajcie że jesteśmy z Wami do końca świata i jeden dzień dłużej" - zaapelował w emocjonalnym tonie prof. Piotr Kaliciński.

W piątek (7 lutego) list popierający i broniący Owsiaka wystosowało środowisko neonatologów.

W ostatnich miesiącach Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była obiektem wielu ataków m.in. ze strony prawicowych polityków, mediów i blogerów. Szczególnie nasiliły się one przed styczniowym 22. Finałem WOŚP.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH