Konkurs "Kreator Miejsc Pracy": Bayer w Polsce wyróżniony

Bayer w Polsce otrzymał wyróżnienie w konkursie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej "Kreator miejsc pracy" za szczególny wkład w tworzenie nowych miejsc pracy.

Głównym kryterium oceny był wzrost zatrudnienia w firmie. Doceniano również m.in. przyjmowanie do pracy młodych pracowników do 30. roku życia oraz z grupy 50+. Brano także pod uwagę warunki, jakie pracownikom tworzy pracodawca - m.in. to, czy zatrudnia pracowników na umowach o pracę.

- Wbrew opinii, że sytuacja na rynku pracy nie sprzyja zatrudnieniu, chcemy pokazać, że wiele firm, zarówno małych, jak i dużych, zwiększa zatrudnienie i inwestuje w pracowników - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Bayer w Polsce obecnie zatrudnia ponad 800 osób na umowę o pracę. Od roku 2013, wraz rozpoczęciem działalności  Bayer Service Center Gdańsk zespół pracowników powiększył się o 25%.

Młodzi pracownicy do 30. roku życia stanowią 25% wszystkich zatrudnionych w Bayer w Polsce, z czego 66% pracuje w centrum finansowo-księgowym w Gdańsku. 10% wszystkich pracowników stanowi grupa 50+.

- Wiemy, że o rozwoju i wartości firmy decydują ludzie, którzy ją tworzą, dlatego w nich inwestujemy - mówi Christophe Dumont, Prezes Bayer Sp. z o.o.

Bayer w Polsce tworzy nowe miejsca pracy głównie dzięki rozwojowi centrum finansowo-księgowego w Gdańsku. - Zgodnie z pierwotnym planem przejmujemy usługi księgowe dla kolejnych krajów europejskich. Ponadto rozpoczynamy projekty nie związane z rachunkowością - mówi Remigiusz Wojciechowski, dyrektor Bayer Service Center Gdańsk.

- Ogłaszając inwestycję w Gdańsku deklarowaliśmy zatrudnienie 200 osób, a już teraz mamy ponad 250 pracowników - dodaje. - Do końca 2014 roku będziemy zatrudniać ponad 300 osób ze znajomością 20 języków obcych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH